В університеті Шевченка презентували онлайн-курс «Qirim: Крим - це ми»
Повернення і реінтеграція Криму в Україну повинні початися з власної освіти й отримання нових знань про український півострів. Саме цю роль повинен зіграти онлайн-курс «Qirim: Крим – це ми».
Про це на презентації онлайн-курсу в Київському національному університеті ім. Тараса Шевченка сказав ректор КНУ Володимир Бугров, передає кореспондент Укрінформу.
«Сподіваємося, що наш курс допоможе збагнути, пізнати, а отже, й прийняти Крим – не таким, як ми його вигадали самі для себе, а таким, як він є насправді», – сказав Бугров.
За його словами, ті, у кого раніше Крим асоціювався лише з морем і золотим піском, завдяки онлайн-курсу відкриють його для себе по-новому.
«Крим – це передовсім історія. Саме історією, знанням і варто наповнити патріотизм. Тільки дізнавшись, тільки пірнувши всередину, можна по-справжньому відчути, за що ми боремося», – вважає ректор КНУ.
За його словами, програма курсу передбачає знайомство із загальною історією Криму, його географією, економікою і політико-правовими традиціями півострова. У межах курсу можна навчитися основам кримськотатарської мови, познайомитися з особливостями ідентичності корінного народу.
Як зазначив ректор, програма курсу з часом може змінюватися і наповнюватися новою інформацією та знаннями.
Нинішня його програма складається з чотирьох модулів: «Простір», «Культура», «Міфи» і «Стратегія». Онлайн-курс, який розрахований на чотири тижні, почне працювати вже у вересні 2021 року.
Постійний представник Президента України в АРК та м.Севастополі Антон Кориневич, виступаючи на презентації, підкреслив, що онлайн-курс про Крим – приклад того, як працювати і як боротися за деокупацію півострова «постійно, в доступній формі з найбільшим охопленням аудиторії».
Безкоштовний онлайн-курс «Qirim: Крим – це ми» буде доступний з 10 вересня 2021 року. Реєстрація вже почалася на платформі Рrometheus.org.ua.