За час окупації Криму до суду передали понад 300 справ щодо агресії РФ - Венедіктова
За роки окупації АР Крим українські правоохоронці скерували до суду понад 300 обвинувальних актів щодо злочинів, пов'язаних зі збройною агресією РФ.
Про це у виступі перед учасниками саміту Кримської платформи заявила генпрокурор Ірина Венедіктова, передає кореспондент Укрінформу.
“За роки роботи в умовах окупації (Криму - ред.) без доступу до території до суду скеровано більше 300 обвинувальних актів щодо злочинів, пов'язаних зі збройною агресією РФ - захопленням державної влади, поваленням конституційного ладу та суверенітету України на території півострова Крим”, - зазначила генпрокурор.
За її словами, серед осіб, які притягуються до кримінальної відповідальності - судді КС Росії, керівництво міноборони, генштабу ЗС РФ, представники командного складу Чорноморського флоту.
Венедіктова поінформувала, що за цей період завдяки інституту заочного притягнення до кримінальної відповідальності було ухвалено чотири десятки вироків. При цьому вона уточнила, що це “звичайно, мало”, адже прокуратура має тисячі кримінальних проваджень.
“Дійсно, нам Верховна Рада у цьому році дала багато можливостей додаткових (щодо кримінального процесу — ред.), але Україна покладає великі сподівання й на міжнародні суди. Ми наразі відстоюємо свої інтереси у трьох міжнародних інституціях. Це Міжнародний кримінальний суд, ЄСПЛ і Міжнародний Суд ООН. Нам є де працювати, і ми це робимо, координуючи зусилля всіх державницьких інституцій”, - наголосила генпрокурор.
За інформацією Венедіктової, загалом до Міжнародного кримінального суду було відправлено 12 інформаційних повідомлень. Останнє з них, відправлене тиждень тому, стосується фактів привласнення і руйнування об'єктів культурної спадщини та культурного надбання української нації.
“Серед таких об'єктів опинилося стародавнє місто Херсонес Таврійський і його Хора, яке внесено до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, та ще 6 об'єктів, внесені до попереднього списку об'єктів ЮНЕСКО, історичне середовище столиці кримських ханів у Бахчисараї, Ханський палац, Чуфут-Кале та Кримська астрофізична обсерваторія”, - уточнила Венедіктова.
Як повідомлялося, 23 серпня у Києві відбувся установчий саміт Кримської платформи. Участь у ньому взяли 46 делегацій. Вони ухвалили спільну декларацію, в якій підтвердили підтримку територіальної цілісності України, засудили тимчасову окупацію Криму, мілітаризацію півострова, порушення прав людини та свободи судноплавства у регіоні, а також закликали РФ до конструктивної участі у діяльності платформи.
Фото: Офіс генпрокурора