Ще два свідки повідомили «суддям» у Криму, що Джемілєв адмінмежу не перетинав
В Армянському міському «суді» на 38-у засіданні у «справі Джемілєва» були заслухані два свідки захисту.
Вони дали показання, що підозрюваний в «умисному перетині державного кордону» лідер кримських татар 3 травня 2014 року, звертаючись до людей, повідомив, що прийняв рішення не їхати в Крим, щоб не загострювати загальну ситуацію. Про це у відео, опублікованому «Кримською солідарністю» у Фейсбуці, повідомив адвокат Микола Полозов, передає Укрінформ.
«Мустафа Джемілєв виступив перед присутніми й сказав, що його в Крим не збираються пускати. І щоб обстановка не загострювалася, щоб не було ескалації та ніхто не постраждав, він прийняв рішення не їхати далі, а забезпечити безперешкодний зворотний прохід людям у Крим», - навів Полозов слова свідка Дінари Сейтгазієвої.
Також була допитана Еміне Авамілева, яка з-поміж інших кримських татар зустрічала Джемілєва в Армянську 3 травня 2014 року. За її словами, Джемілєвим було прийнято рішення, що він повертатиметься назад на материкову Україну, щоб люди, які зустріли його, могли повернутися до Криму.
«Кримські татари проходили своєрідним коридором, організованим озброєними військовослужбовцями та незрозумілими людьми з арматурою і палицями, багато з яких були нетверезі та мали загрозливий вигляд», - процитував адвокат Авамілеву.
За її словами, в місцевості, де кримські татари зустрічали Джемілєва, не було ніяких розпізнавальних знаків, які свідчили б про те, що там проходить «державний кордон».
Нагадаємо, 3 травня 2014 року тисячі кримських татар вирушили до пункту пропуску «Армянськ» на адміністративному кордоні між Кримом і Херсонською областю, щоб зустрічати Мустафу Джемілєва.
Як повідомлялося, в окупованому Криму Джемілєву висунуто обвинувачення в «перетині держкордону Росії іноземним громадянином, в'їзд якому до Росії не дозволений, вчиненому групою осіб за попередньою змовою (ч. 3 ст. 322 КК Росії); недбалому зберіганні вогнепальної зброї, що створило умови для її використання іншою особою, якщо це спричинило тяжкі наслідки (ст. 224 КК Росії); незаконному придбанні та зберіганні боєприпасів (ч. 1 ст. 222 КК Росії)».