Кулеба закликав ЄС застосувати новий механізм санкцій проти окупантів у Криму
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба закликав Європейський Союз застосувати новий санкційний механізм проти окупантів-порушників прав людини в Криму.
Як передає Укрінформ із посиланням на пресслужбу МЗС, про це йшлося під час зустрічі Кулеби з високим представником ЄС із закордонних справ та політики безпеки Жозепом Боррелем у Києві в рамках 23-го саміту Україна-ЄС.
Зазначається, що співрозмовники приділили основну увагу безпеково-політичним питанням.
Зокрема Кулеба поінформував Борреля про активну дипломатичну роботу України, Німеччини та Франції над організацією міністерської зустрічі та саміту нормандського формату.
Глава української дипломатії окремо порушив тему санкцій ЄС проти Росії.
Міністр висловив вдячність за рішення Ради ЄС запровадити додаткові санкції проти восьми представників російської окупаційної адміністрації в Криму. Він акцентував увагу на важливості чергового продовження економічних та секторальних санкцій ЄС проти РФ у грудні 2021 року.
Кулеба звернувся до керівника зовнішньополітичного відомства ЄС із закликом застосувати до порушників прав людини в Криму новий Глобальний правозахисний механізм санкцій ЄС. Він також закликав приділити пріоритетну увагу ЄС у сфері захисту прав людини саме ситуації на окупованому півострові.
“Ми наполягаємо на жорстких санкціях проти держави-агресора. Росія вже понад сім років систематично порушує міжнародне право та міжнародне гуманітарне право, права людини, руйнує життя та долі людей. Мільйони втратили рідну домівку, десятки тисяч – життя, тисячі – свободу. Це достатні підстави для збереження та зміцнення наявного санкційного режиму, запровадження нових обмежувальних заходів”, - сказав міністр.
Топ-дипломати України та ЄС відзначили успішне проведення в Києві установчого саміту Кримської платформи, обговорили спільні кроки задля реалізації положень її підсумкової декларації та подальшу підтримку ініціативи з боку ЄС.
Боррель підтвердив непохитну підтримку ЄС територіальної цілісності та суверенітету України, а також готовність ЄС і надалі надавати підтримку Україні у протистоянні агресії РФ та впровадженні реформ.
Співрозмовники високо оцінили активний та насичений двосторонній діалог Україна – ЄС у сфері політики та безпеки, а також узгодили реалізацію першочергових завдань на найближчу перспективу в цих сферах.
Міністр запросив Високого представника ЄС здійснити візит в Україну найближчим часом, зокрема запропонував відвідати лінію дотику з тимчасово окупованими районами Донецької та Луганської областей.
Як повідомлялося, 12 жовтня у Києві відбувся 23-й саміт Україна-ЄС.
Фото: mfa.gov.ua