Кримська платформа може з’явитися в тексті нової резолюції Генасамблеї ООН
Оновлена резолюція Генеральної Асамблеї ООН «Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь, Україна» міститиме положення про Кримську платформу.
Про це сказав у коментарі Укрінформу заступник керівника Офісу Президента Андрій Сибіга, який відвідав штаб-квартиру ООН 27–28 жовтня.
28 жовтня українська делегація внесла проєкти резолюції щодо прав людини в Криму та мілітаризації півострова й частин Чорного та Азовського морів на розгляд Генасамблеї ООН.
За словами Сибіги, він провів переговори з посадовцями організації, зокрема заступницею Генерального секретаря з політичних питань і розбудови миру Розмарі Дікарло та помічницею Генсека з прав людини Ільзе Брандс Керіс. Під час цих зустрічей обговорював, зокрема, резолюції щодо Криму. «Ідеться передусім про оновлену, скажу більше – посилену резолюцію щодо ситуації з правами людини в окупованому Криму… - зазначив він. - У цій посиленій резолюції міститься положення щодо Кримської платформи».
Таким чином, наголосив Сибіга, у разі ухвалення резолюції, яку буде винесено на голосування в грудні, вперше офіційний документ ООН міститиме посилання на Кримську платформу.
Крім того, резолюція передбачатиме додаткові положення щодо кримських татар як корінного народу України, додав Сибіга. «Ще в ній засуджуватимуться перепис населення російською владою, залучення молоді до військових навчань на окупованій території», - сказав він.
За його словами, він порушував також питання щодо звільнення незаконно отримуваних Росією громадян України, список яких раніше було передано Генеральному секретареві ООН. Ішлося і про останні арешти в Криму, зокрема заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джеляла, який після участі в Кримській платформі та повернення додому був заарештований окупаційною владою.
Крім того, зауважив заступник керівника ОП, обговорювалася можливість здійснення візиту Генерального секретаря ООН в Україну.
Як повідомлялося, 16 грудня 2020 року Генеральна Асамблея ООН ухвалила оновлену резолюцію «Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь, Україна».
Документ підтримали 64 члени ООН, проти висловилися 23 країни на чолі з Російською Федерацією, утрималися 86.