У кримських мечетях дозволяють лише проповіді, погоджені з окупантами
У мечетях тимчасово окупованого Криму дозволені лише погоджені проповіді.
Як передає Укрінформ, про це на пресконференції на тему «Два прапори - єдина країна», присвяченій Дню кримськотатарського прапора, що відбулася в Медіацентрі Україна – Укрінформ заявила голова Державної служби України з етнополітики та свободи совісті (ДЕСС) Олена Богдан.
«Наша служба здійснює моніторинг ситуації на окупованих територіях з питань релігії та з питань прав етнічних спільнот. І ми бачимо, що фактично на сьогодні в мечетях Криму дозволені тільки погоджені проповіді», - сказала Богдан.
Вона підкреслила, що на вільній від окупантів території України кожен релігійний лідер, кожен вірянин може у рідній оселі, у храмі, у мечеті сказати те, що вважає за потрібне. В окупованому Криму є дуже сумний вибір – або ти співпрацюєш з окупаційною владою і ніколи їй не заперечуєш, або ти будеш ув’язненим, закатованим. Богдан підкреслила, що правозахисники та органи державної влади України фіксували численні порушення прав людини на окупованих російським агресором територіях.
День кримськотатарського прапора в Україні відзначають 26 червня.
Як повідомляв Укрінформ, у тимчасово окупованому Криму рф активно практикує переслідування за релігійною ознакою. За даними Кримськотатарського ресурсного центру, 89 осіб переслідуються у «справі Хізб ут-Тахрір», 86 із них – представники корінного кримськотатарського народу. Зазначається, що 55 з них відбувають свої терміни покарання у російських в'язницях та колоніях, а 31 знаходяться у СІЗО, 3 – були звільнені. Єдиними «доказами» є заборонена ісламська література, знайдена під час обшуків, оперативні дані фсб та аудіо записи, на яких нібито зафіксовано, що засуджені вели дискусії на релігійні і політичні теми. Активістів звинувачують у причетності до діяльності, забороненої в рф організації «Хізб ут-Тахрір», яка не має ніяких обмежень в діяльності у більшості країн світу.