КРЦ презентував дослідження про еколого-кліматичну дискримінацію в окупованому Криму

Кримськотатарський ресурсний центр (КРЦ) презентував дослідження про еколого-кліматичну дискримінацію в окупованому Криму.

Як передає Укрінформ, про це КРЦ інформує у Фейсбуці.

«Кримськотатарський ресурсний центр презентує дослідження «Еколого-кліматична дискримінація в окупованому Криму: виміри та загрози», в рамках якого експерти КРЦ провели аналіз особливостей кліматичних змін, прояву стихійних явищ та тенденції змін комфортності клімату для населення Криму, а також визначили найбільш вразливі до змін довкілля території», - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що експерти проаналізували наявні нормативно-правові акти та управлінські рішення "кримської влади", що спричиняють еколого-кліматичні дискримінації на півострові. Це дозволить встановити території, на яких створюються передумови до внутрішніх і/або зовнішніх міграцій, що спричинені змінами клімату, складною екологічною ситуацією та внаслідок еколого-кліматичних дискримінацій.

Крім цього, експерти провели аналіз можливих соціальних, екологічних та економічних негативних ефектів від кліматичних міграцій для Херсонської області.

Ознайомитися із дослідженням можна за посиланням.

Це дослідження видано в рамках Ініціативи з розвитку екологічної політики й адвокації в Україні, що здійснюється Міжнародним фондом «Відродження» за фінансової підтримки Швеції, йдеться у повідомленні.

Читайте також: Проти відповідальних за порушення прав людини у Криму закликають запровадити санкції

Як повідомляв Укрінформ, збитки, завдані Україні через підрив дамби на Херсонщині і подачу води Північно-Кримським каналом у Крим, будуть стягнені з рф як репарація.

У результаті пошкодження гідроспоруди значної шкоди завдано цивільній інфраструктурі, унеможливлено належну іригацію сільгоспземель на території Скадовського, Каховського районів Херсонської області. Крім того, завдана значна шкода довкіллю та спричинено матеріальні збитки державі у великих розмірах.

Діяльність підприємства «Кримський титан» та інтенсивний відбір води з підземних джерел завдають найбільшої шкоди екології тимчасово окупованого півострова.

У ніч на 24 серпня 2018 року в окупованому Росією Криму, в місті Армянськ, де розташований завод «Титан», сталися викиди невідомої отруйної речовини. Також на Херсонщині було зафіксовано хімічне забруднення через викиди заводу «Титан».