Для захисту кримськотатарської мови першочергово розроблять правопис - Верещук
Для захисту кримськотатарської мови необхідно першочергово розробити правопис та нормативно-правову базу щодо його затвердження.
Як передає Укрінформ із посиланням на повідомлення Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій у Телеграмі, про це віцепрем’єр-міністр Ірина Верещук сказала під час першого засідання Національної комісії з питань кримськотатарської мови.
«Кримськотатарська мова – це унікальне культурне надбання, що знаходиться під захистом ЮНЕСКО. І саме ми зобов’язані її зберегти. Зараз маємо сфокусуватися на тих напрямах, які дають реальні результати. Першочергово – розробити правопис і нормативно-правову базу для його офіційного затвердження. Це має стати сигналом окупантам в Криму, що Україна не допустить зникнення кримськотатарської. Ми докладемо максимум зусиль для її розвитку, в тому числі через діяльність Нацкомісії», – наголосила Верещук.
Учасники засідання зосередилися на першочергових кроках з виконання Стратегії та Операційного плану з її реалізації.
«Основною умовою функціонування будь-якої мови є наявність правопису. Саме затвердження правопису зможе підсилити авторитет кримськотатарської мови й сприятиме її популяризації в Україні та світі», - йдеться у повідомленні.
Учасники обговорили можливість створення робочої групи з питань правопису кримськотатарської мови. До її складу мають увійти мовознавці, які працюватимуть над розробкою офіційного правопису кримськотатарської мови на основі латинського алфавіту.
Нацкомісія була утворена урядом на початку січня цього року на виконання Стратегії розвитку кримськотатарської мови на 2022-2032 роки. Співголовами Нацкомісії, окрім Верещук, також є Постійний Представник Президента в АРК Таміла Ташева та Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.
У засіданні взяли участь представники державних органів, які входять до складу Нацкомісії, а також науковці та мовознавці з освітніх установ.