Нагорода Джелялу може полегшити йому перебування у російській в’язниці - Барієв
Нагородження першого заступника голови Меджлісу Нарімана Джеляла (Джелялова), якого росіяни за фейковим звинуваченням засудили до 17 років позбавлення волі, премією "Історія несправедливості" може полегшити йому перебування у російській в’язниці.
Таку думку висловив кореспонденту Укрінформу голова правління Кримськотатарського ресурсного центру, член Меджлісу кримськотатарського народу Ескендер Барієв.
"Надання міжнародних правозахисник премій, нагород та інших відзнак – це правозахисний процес для того, щоб підтримати родину політв'язня і його самого, вплинути на працівників пенітенціарної служби, щоб вони розуміли, що не лише в Україні, а й на міжнародному рівні за цими політв'язнями слідкують", - сказав він.
Як показує практика, зазначив Барієв, коли керівництво колонії знає, що утримує відому на весь світ людину, що політв'язнем цікавляться правозахисники, журналісти та політики, це набагато полегшує їм перебування у колонії. Тому розголос - це такий інформаційний та психологічний тиск на російських силовиків і працівників пенітенціарних установ, підкреслив він.
Росіяни хочуть показати, що Наріман Джелял є злочинцем. Вони звинуватили його не в політичних справах, а в справах, які пов'язані з диверсією, тероризмом та збереженням і перевезенням вибухових пристроїв. Їм важливо надати йому образ злочинця, а не політв'язня, дискредитувати його, підкреслив він.
Барієв зазначив, що Наріман Джелял за освітою політолог, працював як кореспондент і ніколи не був причетний до якихось екстремістських формувань.
"Визнання Нарімана Джеляла лауреатом такої премії – це також вплив на широку громадськість, міжнародну спільноту і на політиків, щоб визнати його не злочинцем, як це хоче РФ, а політв'язнем", - сказав він.
Як повідомлялося, Нарімана Джеляла незаконно затримали у Криму 4 вересня 2021 року за сфальсифікованими обвинуваченнями у нібито підриві газопроводу в селі Перевальне. Це сталося після його участі в Інавгураційному саміті Кримської платформи, одразу після повернення до Криму.
21 вересня 2022 року підконтрольний Росії "Верховний суд" Криму засудив Джеляла, а також братів Асана та Азіза Ахтемових у справі про нібито підрив газопроводу. Їм присудили відповідно 17, 15 та 13 років позбавлення волі.
У цьому судовому процесі експерти виявили 15 порушень норм доступу до справедливого правосуддя.
Наприкінці жовтня цього року Нарімана Джеляла незаконно етапували в Мінусинськ Краснодарського краю РФ.
Як повідомляв Укрінформ, перший заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Наріман Джелял став лауреатом премії "Історія несправедливості", заснованої відомою правозахисною організацією Чехії "Людина у біді".