В окупованому Криму шторм посилив руйнування пам’ятників зі списку ЮНЕСКО
В тимчасово окупованому Росією Криму сильний шторм посилив руйнування історичних пам’ятників. Хвилі і вітер вдарили по символу Севастополя – базиліці 1935 року.
Про це у Телеграмі повідомляє видання Крым.Реалии, передає Укрінформ.
«Історичні пам’ятники в приморській зоні «Херсонеса Таврійського» постраждали через сильний шторм. Хвилі та вітер вдарили по символу Севастополя – базиліці 1935 року в західній частині музею-заповідника», - йдеться у повідомленні.
За інформацією видання, у історичних пам’ятників оголились фундаменти.
«Тріщини в стінах збільшились. Сходи від базиліки до великого дзвону частково зруйновані», - уточнюють Крым.Реалии.
Зазначається, що до анексії Криму українська влада Севастополя почала спорудження захисної стіни в районі базиліки. Під час шторму вона врятувала городище від руйнування. Натомість російська влада не проводила жодних робіт для берегоукріплення.
Херсонес Таврійський — античне і візантійське місто-держава в південно-західній частині Криму. У червні 2013 року Херсонес Таврійський і його хора (сільськогосподарська округа) були включені до списку світової спадщини ЮНЕСКО. Базиліка є своєрідним символом Херсонесу, її зображення було використано на купюрі Одна гривня.
Як повідомляло агентство, через російську агресію в Україні постраждали 623 об’єкти культурної спадщини, з них 80 – національного значення.
Фото: Крым.Реалии