Десять років окупації Криму: в ООН розповіли про масові порушення прав людини
Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні опублікувала нову доповідь, у якій задокументовано масові порушення прав людини та гуманітарного права в Криму, окупованому Росією у 2014 році.
Про це повідомляє Укрінформ із посиланням на пресреліз місії.
Наголошується, що анексія Криму Російською Федерацією у 2014 році призвела до незаконного нав’язування громадянства, законодавства та інституцій РФ у всіх сферах життя.
«За десять років… нехтування Російською Федерацією своїх зобов'язань за міжнародним гуманітарним правом завдало серйозної та довготривалої шкоди населенню Криму, – вказується в доповіді. – Через вісім років після окупації та незаконної анексії Криму РФ продовжила окупацію, а відтак незаконну анексію районів Донецької, Луганської, Херсонської та Запорізької областей, де Управління Верховного комісара ООН з прав людини задокументувало порушення аналогічного характеру».
Особливу увагу автори доповіді звертають на утиски кримських татар, зокрема Меджлісу.
Як заявила голова Моніторингової місії Даніель Белл, за десять років задокументовано дії Російської Федерації, спрямовані на «нав'язування Криму російської мови, культури та інституційних рамок, і водночас на знищення багатої культурної, мовної та релігійної спадщини півострова».
Будь-яка опозиція наштовхується на жорстокі репресії, котрі нерідко супроводжуються порушеннями прав людини, насильницькими зникненнями, свавільними затриманнями й тортурами, зазначається у звіті місії.
«Наша нова доповідь, опублікована сьогодні, докладно описує насильницькі та репресивні заходи проти цивільного населення в Криму протягом десяти років російської окупації. Ці порушення є похмурим попередженням руйнівного та тривалого впливу, який російська окупація може чинити на інші захоплені регіони України», – ідеться на сторінці Моніторингової місії у Фейсбуці.
Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні діє на підставі угоди між українським урядом та УВКПЛ від 31 липня 2014 року.