Рада ухвалила закон про держпідтримку кіно з пропозиціями Президента
Верховна Рада ухвалила ветований раніше Президентом закон "Про державну підтримку кінематографії в Україні" з урахуванням його пропозицій.
Як повідомляє кореспондент Укрінформу, за відповідне рішення проголосував 270 народних депутатів.
Зокрема, у пропозиціях Президента зазначається, що законом пропонувалося здійснювати державну підтримку кінематографії за рахунок коштів Державного фонду підтримки кінематографії України, серед джерел яких - не менше 0,2 відсотка видатків загального фонду Держбюджету за попередній рік, а також інші кошти загального та спеціального фондів Держбюджету, отримані відповідно до Бюджетного кодексу, у тому числі - згідно з законодавством про лотереї. Однак такий підхід до визначення джерел підтримки кінематографії не узгоджується з вимогами статті 95 Конституції України, констатував глава держави.
Він запропонував, що такі кошти в установленому бюджетним законодавством порядку «мають визначатися і спрямовуватися до фонду, який здійснюватиме підтримку розвитку культури та мистецтв України».
Тож в ухваленому сьогодні законі передбачено, що управління коштами, отриманими для цілей державної підтримки кінематографії, здійснює центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері кінематографії, який розпоряджається ними виключно на підставі рішень Ради з державної підтримки кінематографії.
Джерелами формування коштів державної підтримки кінематографії є: кошти, отримані від Українського культурного фонду, що виконує спеціальні функції щодо сприяння національно-культурному розвиткові, та кошти Держбюджету на відповідний рік. Також передбачається, що джерелами формування держпідтримки кінематографії можуть бути гранти, дарунки, благодійні внески і пожертвування, інші види благодійності; кошти місцевих бюджетів.
Згідно з законом метою державної підтримки кінематографії є формування економічно самодостатньої, конкурентоспроможної на міжнародних ринках кіноіндустрії, створення сприятливих умов та розвиток сучасної інфраструктури для виробництва, демонстрування і розповсюдження фільмів, а також створення сприятливого режиму оподаткування та надання державою підтримки для виробництва, демонстрування і розповсюдження національних фільмів в Україні та за кордоном.
Визначається, що державна підтримка кінематографії має на меті збільшення податкових надходжень до бюджету за рахунок розвитку кінематографії, запровадження механізмів залучення позабюджетних коштів, у тому числі іноземних інвестицій та коштів від іноземних суб’єктів кінематографії.
Як повідомлялося, закон «Про державну підтримку кінематографії в Україні» був ухвалений Верховною Радою 22 вересня 2016 року. Однак Президент скористався правом вето та повернув його до парламенту зі своїми пропозиціями.