У Лос-Анджелесі оголосили переможців 75 "Золотого глобуса"
Голлівудська асоціація іноземної преси «Золотий глобус» у ніч на понеділок оголосила переможців 75 церемонії вручення однойменної престижної премії у 25 номінаціях індустрії кінематографії, телевізійних фільмів і серіалів.
Деякі картини, такі, як «Три білборди на кордоні Еббінга, Міссурі», «Велика маленька брехня», «Леді Берд», «Форма води», «Розповідь служниці» та «Дивовижна міс Майзел» були відзначені одразу кількома нагородами, у той час як інші роботи, що побачили світ минулоріч, були менш успішними.
Почати хочеться із номінації «Найкраща чоловіча роль другого плану у повнометражній стрічці», оскільки тут із п’яти претендентів обрати одного було дуже складно – усі грали просто відмінно. Однак, журі зупинило свій вибір на Семі Роквеллі за роль у фільмі «Три білборди на кордоні Еббінга, Міссурі».
В аналогічній номінації для міні-серіалів і телефільмів кращим актором другого плану став Александр Скарсгард за роль у серіалі «Велика маленька брехня». Завдяки таланту перевтілення Лори Дерн, який вона продемонструвала в цій стрічці, «Золотий глобус» за найкращу жіночу роль другого плану на телебаченні залишився теж за «Великою маленькою брехнею». Прикметно, що за перемогу в цій номінації змагалася також Шейлін Вудлі із тієї ж стрічки. Тож не дивно, що найвищу оцінку серед усіх номінованих міні-серіалів і телефільмів отримала «Велика маленька брехня», зйомки якої мали припинитися після першого сезону, але через значну популярність були продовжені щонайменше на один.
Під час подальшого розподілу нагород серед чоловіків у номінації «Краща чоловіча роль у повнометражній комедії або мюзиклі» перемогу здобув Джеймс Франко за роботу в стрічці «Горе-творець». Фільм висувався також у номінації «Найкраща повнометражна комедія або мюзикл», однак справедливо програв «Леді Берд». Золоту статуетку виборола і виконавиця головної ролі у цій комедії – Сірша Ронан.
У от у номінації «Краща актриса другого плану у повнометражному фільмі» переможниця була очевидною від самого початку, і це - Еллісон Дженні («Я, Тоня»). Ні Мері Дж. Блайдж із «Ферми «Мадбаунд», ні Лорі Меткалф із «Леді Берд», ні Октавія Спенсер із «Форми води», ні тим більше Хонг Чау, яка зіграла у стрічці «Зменшення», не заслужили на перемогу більше, аніж Дженні.
Запекла боротьба точилася й у номінації «Найкращий комедійний або музичний серіал», утім «Золотий глобус» залишився за «Дивовижною місіс Майзел». Стрічка виборола перемогу також й у другій номінації, на яку висувалася, а саме: «Найкраща жіноча роль у комедійному або музичному серіалі». Рейчел Броснаген блискуче зіграла свою роль і поклала початок власній колекції нагород Голлівудської асоціації іноземної преси.
Найкращим музичним супроводженням визнано роботу композитора Александра Деспли до картини «Форма води», а от найкращою піснею до фільму названо композицію «This Is Me» із мюзиклу «Найвеличніший шоумен».
Кращим актором у драматичному серіалі визнано маловідомого Стерлінга К.Брауна, який зіграв у стрічці «Це ми», а от найліпшим у телевізійній комедії або мюзиклі став Азіз Ансарі за роль у картині «Майстер не на всі штуки».
Нагороду серед п’яти номінованих анімаційних фільмів отримав витвір кіностудії Walt Disney Pictures «Коко», що розповідає про 12-річного хлопчика, який прагне стати музикантом.
Серед стрічок іноземною мовою переміг кінофільм «На межі» німецького режисера Фатіха Акіна. Варто зауважити, що ця картина увійшла також до шорт-листа «Оскара-2018». Наскрізна тема тероризму та радикалізації робить цю картину дуже злободенною.
З-поміж популярних драматичних серіалів перемогу виборола «Розповідь служниці», що, вочевидь, далося їй складно, адже в цій номінації боролися потужні серіали: «Гра престолів», «Це ми», «Дуже дивні справи» та минулорічний переможець «Корона». Прикметно, що після тріумфу на «Золотому глобусі-2015», нині «Гра престолів» вже вдруге поспіль не отримала жодної статуетки.
Володаркою почесної нагороди імені Сесіля Б.Де Мілля стала легендарна американська телеведуча Опра Вінфрі. Ця премія присуджується із 1952 року за видатні заслуги в кінематографі. Її минулорічним лауреатом стала восьмиразова переможниця «Золотого глобуса» Меріл Стріп.
Цікавими були й акторські номінації у міні-серіалах та телефільмах. Статуетку за «Найкращу жіночу роль телефільму або мінісеріалу» отримала відома Ніколь Кідман за перевтілення у «Великій маленькій брехні». А от відповідну чоловічу нагороду здобув Еван МакГрегор за свою роль у «Фарго».
Традиційно серія визначення переможців у найпочесніших номінаціях «Золотого глобуса» відбувається наприкінці церемонії. Першу з них, за кращу режисуру, отримав Гільєрмо дель Торо за картину «Форма води». Для фільму це стало другою й останньою перемогою на 75 "Золотому глобусі", незважаючи на висунення у семи категоріях. Однак, конкуренти у дель Торо були дуже сильні: Крістофер Нолан («Дюнкерк»), Рідлі Скотт («Всі гроші світу»), Стівен Спілберг («Таємне досьє») і Мартін МакДона («Три білборди на кордоні Еббінга, Міссурі»).
А от нагорода за кращий сценарій пішла саме до Мартіна МакДони, який написав «Три білборди на кордоні Еббінга, Міссурі». Справді, серед п’яти номінантів («Леді Берд», «Гра Моллі», «Форма води» та «Таємне досьє») сценарій його картини був ціліснішим.
Найкращою актрисою драматичного серіалу названа Елізабет Мосс за її роль у «Розповіді служниці». Водночас за краще виконання ролі в драматичному кінофільмі «Золотий глобус» вручили американці Френсіс Макдорманд за блискучу роботу в стрічці «Три білборди на кордоні Еббінга, Міссурі».
Премію за кращу чоловічу роль у драматичному художньому фільмі було вручено Гері Олдмену, який дуже переконливо зіграв Вїнстона Черчилля у картині «Темні часи». Нарешті, у номінації «Кращий драматичний фільм» перемогу знову здобули «Три білборди на кордоні Еббінга, Міссурі». Ця американська кримінальна драма із елементами комедії розповідає про намагання жінки відплатити вбивцям своєї доньки, яких місцева поліція не спромоглася знайти. Аби змусити правоохоронців діяти, вона використовує білборди. Варто додати, що за перемогу в цій номінації боролися картини «Дюнкерк», «Таємне досьє», «Форма води» та «Клич мене своїм ім'ям».
Таким чином, «Велика маленька брехня» і «Три білборди на кордоні Еббінга, Міссурі» здобули по чотири нагороди. Тобто абсолютного чемпіона, яким був «Ла-Ла Ленд» у 2017, цьогорічний «Золотий глобус» не приніс. Однак, ми маємо переконливих переможців у категорії повнометражних фільмів та міні-серіалів.
Нагадаємо, премія «Золотий глобус» присуджується із 1944 року за результатами голосувань акредитованих при Голлівуді іноземних журналістів. Вона вважається однією з найпрестижніших нагород (після «Оскара») та, крім сфери кінематографії, охоплює також телевізійні фільми й серіали.