«Останні дні Сталіна» та «Блокбастер». Путівник по Книжковому Арсеналу від «Фабули»

Огляд

Сьогодні третій день Книжкового Арсеналу, а ми розказуємо про топову десятку книжок видавництва «Фабула».  

«Як бути двома» Алі Сміт

Фото: Instagram bookstand_ua

Роман «Як бути двома» — це дві історії про кохання і несправедливість, сплетені в одну нитку. Тут час стає вічністю, знання — таїною, фантазія — правдою, а всьому живому дається ще один шанс. Алі Сміт, одна з найблискучіших майстрів британської прози, досліджує у своїй книжці любов, одержимість, сексуальність та багатоликий образ мистец­тва. Приголомшливий твір, який одночасно кидає виклик читачеві — і винагороджує його.

Роман удостоєний чотирьох престижних літературних премій і визнано книжкою року-2014 у Великій Британії.

«Шпигун на мільярд доларів» Девіда Гоффмана

Фото: Instagram iuliia.martinovich

Книга лауреата Пулітцерівської премії Девіда Гоффмана — про епоху холодної війни, яка, судячи з усього, далеко не закінчена. В її основі — кейс розсекречених документів ЦРУ, що мають безпосереднє відношення до долі Альфреда Толкачова, радянського фахівця у галузі радіоелектроніки, одного з найуспішніших шпигунів XX століття. Завдяки цій людині США отримали повну інформацію про способи подолання радянських систем протиповітряної оборони, а отже — можливість домінувати у небі над Європою. Хвилююча, напружена, повна непередбачуваних подій розповідь відтворює справжню атмосферу епохи. Перед нами унікальний психологічний портрет людини, яка не змирилася з кривавими безчинствами радянської влади і знайшла власний спосіб звести з нею рахунки.

«Новини» Андрія Войніцького

Фото: фейсбук Андрей Войницкий

«Але ж це Харків, дитинко…» — каже собі герой цієї неординарної книги. Рідко можна відчути таку напругу, як у дебютному романі Андрія Войныцького, такий болісний саспенс, такі стрімкі й неочікувані повороти сюжету. Це воістину Харків, найсправжніший, тільки замість симпатичного аверсу цієї блискучої монети перед читачем чи не вперше постає похмурий реверс міста-мільйонника, його жорстокий, часом кривавий виворіт, потопаючий у випарах синтетичних наркотиків. Першокласний трилер — і точно вивірена психологічна оповідь про те, як життя, що так багато обіцяло спочатку, розлітається на друзки…

Читайте також: Секрети щастя й приголомшливі версії походження людини. Путівник по Книжковому Арсеналу від КСД

«Останні дні Сталіна» Джошуа Рубінштейна

Фото: Instagram fabulabook

Книги Джошуа Рубінштейна — видатного американського фахівця з російських та євразійських досліджень, досі замовчують і уникають публікувати в Росії. Всі вони присвячені убивчій практиці більшовицької імперії, методи якої успадкували нинішні господарі Кремля. «Останні дні Сталіна» — захоплююча розповідь на основі практично невідомих або досі не введених у науковий обіг документів про складне переплетення інтриг, змов і політичних подій наприкінці 1952 — на початку 1953 років. Джошуа Рубінштейн розкриває задуми Берії, Маленкова, Хрущова та інших «соратників» вождя, наводить документальні свідчення про смерть Сталіна, що радикально від- різняються від офіційної версії, і намагається проаналізувати психологію тирана, чия смерть, без перебільшення, стала найважливішим поворотним пунктом в історії ХХ століття.

«Анатомія солдата» Гаррі Паркера

Фото: Instagram tar_el

«Анатомія солдата» — дебютний роман, створений офіцером британської армії Гаррі Паркером, який воював в Афганістані та Іраку і втратив в ході бойових дій обидві ноги. Ця книга, що набула величезної популярності на батьківщині письменника, надає унікальну можливість зрозуміти тих, хто воює зовсім інакше, ніж у минулому, — в тому числі, і сьогодні на Сході України. Повна патріотизму, героїки, гуманізму і сильних почуттів, «Анатомія солдата» буквально перевертає свідомість читача. Автор творить мистецтво з болю і страждань, відкриваючи нам справжнє життя тих, хто бореться і жертвує собою. Це пронизлива правда про те, що насправді означає — «бути у стані війни».

«Коко Шанель» Анрі Гіделя 

Фото: Instagram knygomaniablog

Один із найбільш відомих арт-критиків Франції — про жінку, яка створила не тільки нечувані моделі одягу, драпіровок, парфумів, прикрас, але й унікальний стиль, що вплинув на кращих дизайнерів XX і XXI століть. Книга Анрі Гіделя спирається на солідний фактичний матеріал: інтерв’ю із сучасниками, документи, публікації, втім, це не документальна оповідь, а добротний роман про Габрієль Шанель, ту саму «Коко», чий вік практично нікому не відомий…

Читайте також: «Сірі бджоли» й «Дослідження генеалогії логіки». Путівник по Книжковому Арсеналу від «Фоліо»

«Блокбастер» Зорана Жмирича 

Фото: фейсбук Zoran Žmirić

Роман «Блокбастер» хорватського письменника Зорана Жмирича присвячений подіям, що відбувалися у його країні у 1991–1995 роках, коли палало  протистояння між прибічниками примарної «Великої Сербії» і тими, хто прагнув незалежності на своїх землях. Про людський вимір таких історичних зсувів, про прагнення до свободи, про її справжню ціну. А ще й про те, що війна героїчна та пафосна лише в кіно, в реальності ж вона брудна й злочинна. Читаючи цю книгу, автор якої був безпосереднім учасником цих подій, вам доведеться чимало пережити й передумати. Тому що це не військовий бойовик, а справжня людська трагедія, що калічить не тільки тіла, а й душі.

«Головна маркетингова книга» Олексія Філановського

Фото: Instagram ibaggage

Книга Олексія Філановського — не підручник з маркетингу і не посібник для вузьких фахівців в окремих галузях маркетингової діяльності. А слово «Головна» у її назві вказує передусім на те, що вона містить відповіді на найфундаментальніші питання, пов’язані з маркетингом,— живим, мінливим і рухомим, наче ртуть. Важливо — мова тут іде про наші українські реалії, наші ринки, наших споживачів і наші культурні парадигми.

Книга буде цікавою й корисною підприємцям і державним службовцям, маркетологам і рекламістам, студентам і управлінцям, тим, хто збирається змінити професію, і тим, хто має намір змінити все навколо — починаючи з власної компанії.

Саме таке завдання поставив перед собою автор — й успішно його реалізував.

«Лілі та восьминіг» Стівена Роулі

Фото: Видавництво "Фабула"

Тед живе в Лос-Анджелесі й пише тексти на замовлення, хоча мріє стати вільним письменником і написати щось достойне. Він самотній, але шукає своє кохання, щирого та ніжного однодумця і друга. А поки він віддає всю свою любов дванадцятирічній таксі Лілі, з якою він вигадав власну мову, власні розваги. І коли Лілі захворіла, Тед побачив на її голові восьминога й заповзявся за будь-яку ціну врятувати собаку. Це чарівна і зворушлива історія про подолання страхів і пошуки розуміння, про вміння прощати й прощатися.

Читайте також: Книжковий Арсенал: топ-15 поетичних збірок

«Керування проектами» Корі Когон, Сьюзетт Блейкмор, Джеймса Вуд

Фото: Instagram fabulabook

Сучасним менеджерам, окрім виконання основної роботи, доводиться очолювати й доводити до завершення складні й численні проекти, використовуючи обмежені ресурси. У цій книжці автори описують принципи, практичні приклади й інструменти реального та високоефективного керування проектами, які можуть бути використані в організаціях будь-якого рівня — від транснаціональної компанії до крихітної фірми. В основі книжки — досвід і напрацювання глобальної структури, відомої у 140 країнах як «Franklin Covey Company», світового авторитета в питаннях лідерства, виконавчої дисципліни, зміцнення довіри, ефективності продажів, досягнення лояльності клієнтів та освіти персонала.

Огляд підготувала Оксана Ускова