У центрі Прип’яті встановили “цифрову” скульптуру

Фото, відео

22 листопада на території Чорнобильської зони відчуження відбулась активація масштабної інтерактивної діджитал-скульптури у рамках міжнародного арт-проекту ARTEFACT.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

“ARTEFACT “ожив” у Прип’яті лише на день, щоби поспілкуватися з присутніми за допомогою штучного інтелекту”, - кажуть автори проекту.

Арт-проект за участі українських та іноземних митців єднає медіа, digital та арт.

Музичний супровід до скульптури створив Крістоф Етьє у колаборації з українським медіамитцем RASSVET. 

У центрі Прип’яті встановили “цифрову” скульптуру / Фото: проект ARTEFACT

Санудтрек було створено на основі бібліотеки “Звуки Чорнобиля”, яку команда арт-проекту записала у зоні відчуження.

Сама скульптура являє собою величезну зірку зі світловими панелями, підвішену на крані екскаватора посеред центральної площі міста Прип’ять.

“Активована” у повній темряві мертвого міста, інсталяція створювала малюнки із лазерних променів на стінах напівзруйнованих будівель.

Надалі організатори проекту планують створити документальний фільм ARTEFACT, залучити скульптуру до культурних подій у Києві, зрештою відправити її у подорож світом, аби залучити світове суспільство до проблематики проекту.

Читайте також: Уряд дав "зелене світло" вітроенергетиці в Чорнобильській зоні

Метою культурно-соціального арт-проекту є привернення уваги громадськості до проблеми усвідомленого споживання і поширення інформації та навчити людей фільтрувати інформацію. 

Проект зачіпає важливі проблеми інформаційної епохи — фейкові новини, маніпулювання інформацією, медіаграмотність.

Символізм скульптури, кажуть автори, містить відсилання до повісті братів Стругацьких «Пікнік на узбіччі» і до її екранізації Тарковського «Сталкер».

Проект створювався за підтримки Українського культурного фонду, Держагентства з управління зоною відчуження, Мінінформполітики та Мінекології та природних ресурсів.