Понад 60% жителів планети вважають зміни клімату «надзвичайною ситуацією»
Понад 60% людей у світі переконані, зміни клімату становлять серйозну загрозу для всього людства та є справжньою «надзвичайною ситуацією».
Як передає Укрінформ, про це йдеться в результатах дослідження, проведеного фахівцями Програми розвитку ООН (ПРООН) разом із експертами з Оксфордського університету.
Результати дослідження показали, що 64% опитаних вважають зміну клімату «глобальною надзвичайною ситуацією», навіть незважаючи на нинішню пандемію COVID-19.
Найчастіше респонденти виступали за розширення кліматичної політики держав. Наприклад, у 8 з 10 досліджуваних країн з найвищими рівнями викидів, що припадають на енергетичний сектор, більшість опитаних висловилися на підтримку переходу до відновлюваних джерел енергії. А 9 із 10 держав з найбільш урбанізованих населенням виступили за активне використання екологічно чистого транспорту, в тому числі електромобілів, автобусів і велосипедів.
Фахівці виявили прямий взаємозв’язок між рівнем освіти учасників дослідження і їх бажанням впоратися з кліматичною кризою.
Водночас молоді люди віком до 18 років більше, ніж особи старшого віку, схильні вважати, що кліматичні зміни є серйозною проблемою для людства.
«Результати опитування ясно показують, що термінові заходи по боротьбі зі зміною клімату користуються широкою підтримкою людей у всьому світі, незалежно від національності, віку, статі та рівня освіти», — зазначив адміністратор ПРООН Ахім Штайнер.
Як підкреслюється в дослідженні, найпопулярнішими з них стали збереження лісів і земель, активний перехід до використання сонячної, вітрової та відновлюваної енергії, впровадження екологічно безпечних методів ведення сільського господарства, а також збільшення інвестицій в «зелені» підприємства і робочі місця.
Це дослідження стало найбільшим в історії опитуванням громадської думки про вплив кліматичних змін на глобальні світові процеси. Зазначається, що участь у ньому взяли близько 1,2 мільйона осіб із 50 різних держав.