У музеї на Житомирщині показали особисті речі Лесі Українки
У літературно-меморіальному музеї Лесі Українки, що у Новограді-Волинському на Житомирщині, продемонстрували речі, які належали Лесі Українці та її рідним.
Про це повідомляє Новоград-Волинська міська рада, передає Укрінформ.
«Фондова колекція літературно-меморіального музею Лесі Українки нараховує понад 4000 одиниць. Серед них є речі, які належали Лесі Українці, її родині та знайомим», - йдеться у повідомленні.
Серед експонатів є картина «Волинська хата», яку за свідченнями родички Лесі Українки, намалювала сама письменниця.
У музеї зберігається альбом для нотаток і малюнків у шовковій обкладинці з елементами із сусального золота. Його Леся Українка подарувала родині своїх знайомих.
В експозиції є рідкісне видання «Народні мелодії», у якому зібрані народні пісні. З голосу Лесі Українки їх записував її чоловік Климент Квітка.
Окрім того, в музеї можна побачити шкатулку Олени Пчілки; фото сестри Лесі Українки Ізидори Косач; мініатюрний сервіз, подарований Ізидорою Косач Оксані Міяковській-Радош (донька засновника і директора Української вільної академії наук Володимира Міяковського – ред.); дитячу кирсетку, яку пошила Ізидора Косач; рушник із присвятою Михайлу Драгоманову; рублик-праску, знайдений на території музею в 1970-х роках.
Леся Українка народилася у Звягелі (нинішній Новоград-Волинський).
Як повідомлялося, 29 січня Президент Володимир Зеленський підписав Указ про відзначення 150-річчя від дня народження Лесі Українки (25 лютого 2021 року) на державному рівні.