В Україні потрібно створити екосистему навколо читання - Ткаченко
В Україні потрібно створити екосистему навколо читання, тобто забезпечити всі умови для тих організацій, які залучені до цієї сфери.
Про це сказав міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко під час презентації Стратегії розвитку читання на 2021 – 2025 роки «Читання як життєва стратегія» в Укрінформі.
«Вагомим є створення взагалі екосистеми навколо читання: відповідних умов, вигідних та комфортних для видавництв і книгарень, і всіх організацій долучених до цієї сфери», - сказав Ткаченко.
Він зазначив, що вже розроблена Стратегія промоції читання в Україні, яка розрахована на найближчі чотири роки. За словами міністра, це своєрідна інвестиція держави в читання і в розвиток України, як успішної країни, де багато читають і обговорюють прочитане.
«Фактично вона предбачає зміни цілого кластеру читання, і видавничої справи, і промоції читання, і збільшення попиту на книгу та на саме читання. А якщо глобально, то вона дозволить підвищити статус книгочитання в державі, зробивши його одним з ключових моментів в свідомості людей для здобуття необхідних навичок зараз і, що важливо, для успіху таких людей в майбутньому. Тому що я вірю, що ті, хто читають, ті, безперечно, будуть більш успішними, ніж ті, хто грає тільки в ігри», - наголосив Ткаченко.
Він додав, що в розробці Стратегії брали учать багато фахівців з книжкової сфери, організацій, держустанов, а також експертів та небайдужих людей.
Як зазначив Ткаченко, Стратегія розвитку читання віштовхується саме від потреб читачів як ключової ланки в екосистемі, які мають мати доступ до широкого асортименту книги на ринку, так і доступ до безкоштовної літератури, як в друкованому вигляді, так і в електронному. «І що важливо, легальної літератури, не піратської», - підкреслив він.
Як повідомляв Укрінформ, Міністерство культури та інформаційної політики України 19 лютого ініціювало громадське обговорення проєкту Стратегії розвитку читання на 2021–2025 роки «Читання як життєва стратегія». 19 березня завершилося громадське обговорення проєкту.