Книжковий Арсенал: 10 новодруків від видавництва #книголав

Огляд

Дайджест книжкових новинок, якими діляться напередодні виставки провідні українські видавництва

Укрінформ продовжує знайомити Вас із найцікавішими книжковими новинками від українських видавництв, які вони представлять  з 23 по 27 червня у Києві.

Цього разу про книжкові новинки на Х Міжнародному фестивалі Книжковий Арсенал нам розповіли у видавництві #книголав.

«Шляхи життя» Фредрік Бакман

Що означає бути людиною? Щодня йти тим чи іншим шляхом. В одних місцях зупинятися, а з інших тікати. Інколи поспішати, а інколи намагатися запам’ятати кожну секунду. У цій збірці зіркового шведського письменника Фредріка Бакмана – два оповідання: «І щоранку дорога додому стає все довшою й довшою» та «Справи твого життя». В одному йдеться про те, що найгеніальніші люди можуть втратити пам'ять, але при цьому не втрачають тепла в стосунках. А в другому – як одне знайомство може змусити переосмислити свої помилки і прийняти кардинальне рішення, яке врятує чиєсь життя.

Кожен із цих текстів зворушує, викликає море емоцій і водночас спонукає задуматися про життя та його шляхи. Про великі й маленькі вибори, які нам доводиться робити під час своєї мандрівки. Про справжню цінність і сенс досягнень, перемог та невдач. Про жертовність, кохання та любов. І про смерть – про те, що відбувається, коли подорож закінчується.

«Пульсація» Бен Елтон

Іронічний, легкий, з яскравими персонажами, цей роман британського письменника і коміка Бена Елтона тримає в напрузі до останньої сторінки. Події відбуваються в Британії, де триває пісенне реаліті-шоу «Пульсація». 95 тисяч британців прагнуть перемогти, отримати гроші та славу і всього троє суддів, які вирішують, у кого є на це шанс. До фіналу потраплять тільки дванадцятероучасників, які будуть змагатися за свою мрію — стати новою зіркою чартів.

У чому секрет перемоги? Чи достатньо бажання, чи слізної історії з особистого життя? Чи правильного монтажу, а може трохи голосу? У Келвіна Сіммса, продюсера шоу і одного з суддів раптово з’являються свої плани на цей сезон, які можуть коштувати йому всього статку. Він повинен зробити переможцем шоу самого принца Вельського. Чи такий він майстер маніпуляції громадською думкою, як вважає?Чи зможе він змусити мільйони глядачів по той бік екрану проголосувати за свого кандидата?

«Кишеня, повна зірок» Аїша Бушбі

Це зворушлива історія про дорослішання й дружбу, про пошук себе та відстоювання власних кордонів, про переживання болючих утрат і будування місточків у спілкуванні з рідними.

Сафії тринадцять років. Вона любить грати в комп’ютерні ігри та мандрувати уявними світами у своїх фантазіях. Їй важко знайти спільну мову з мамою, яка не поділяє її захоплень та й не тільки це, вони геть різні. Сафія живе з татом, після розлучення батьків, з мамою вона проводить лише вихідні. Одного разу вони сходили в театр на виставу, після цього сильно посварились, а за кілька днів Сафія дізналась, що мама потрапила в лікарню і перебуває в комі.

Після цієї події вона потрапляє в чарівну країну з небаченими рослинами і величезним розкішним будинком. Там вона зустрічає вигадливу й бунтівну дівчинку, підозріло схожу на неї саму, перед нею відкривається світ незвичайної магії й таємничих артефактів. Там починається найважливіша для Сафії гра – яка не лише допоможе їй краще пізнати маму, а й проведе через складне випробування.

«Листи з пошти на маяку» Таня Поставна

Дідусь Жером, наглядач маяка зберіг шість листів, які випадково потрапили на його пошту при транспортуванні. Історії, розказані у них, так його вразили, що він наважився їх розповісти, найперше для того, щоб таким способом вони все ж таки дісталися своїх адресатів. Всі ці листи написали діти з різних куточків світу – з Мальдів, Чилі, Ісландії, М’янми, Нігерії та Греції. Вони пишуть про те, що відбувається у їхньому житті, про місця, де вони живуть, діляться своїми переживаннями та роздумами, пишуть про стосунки з батьками та про свої мрії. Як виявляється, у цих дітей багато спільного, незважаючи, що вони живуть у різних країнах та культурах. Ці історії – це телепорт на різні континенти, можливість знайти друзів та зрозуміти, що ми не самотні у своїх тривогах.

«Земля Реву» Дженні Маклаклен

Це пригодницьке фентезі, яке переносить читача в Землю Реву, де живуть дракони й русалки, феї та єдинороги, чарівник-ніндзя й місячний жеребець, а ще страшний лиходій Каркун, який може кого завгодно перетворити на опудало. Книжка і з гумором, і зі зворушливими моментами і з боротьбою проти зла.

Разом у цій пригоді поруч будуть головні герої – одинадцятирічні двійнята Роз та Артур Траути. Роз усі дні проводить зі смартфоном та новими подругами, тоді як Артур збирає фігурки драконів, має телескоп і досі іноді бачить те, чого не помічають інші. Ще кілька років тому вони були найкращими друзями, бавилися на дідовому горищі і вигадували свій уявний світ Реву, а подорослішавши – віддалились. Одного разу вони допомагали дідусеві прибрати горище, де у молодшому віці проводити багато часу, коли вже весь мотлох винесли, залишилось тільки розкладне ліжко, дідусь заліз всередину між двома частинами складеного матрацу і зі словами «Почуй мій рев!» зник.

У Роз та Артура з’являється надважлива місія – врятувати дідуся з лап Каркуна і пройти низку випробувань.

«У міста є Я!» Ірина Озимок

Це перше ілюстроване видання для дітей, що відкриває секрети про всі процеси в місті. У 13 розділах авторка розповідає про те, як мешканці керують своїм містом, що таке міський бюджет, чому тепло треба економити, як не потонути у смітті і чому варто його сортувати. А ще наводить багато цікавих фактів про міста у різних куточках світу – де з’явилась перша пішохідна вулиця, в якому місті найстаріше метро, а де найвища будівля і хто подарував Статую Свободи Нью-Йорку. Книжка й про те, як діти можуть впливати на місто вже сьогодні і змінювати його на краще. Видання інтерактивне – до кожного розділу є особливе завдання, а ще кожен читач може взяти участь у конкурсі малюнків та есе.

«Вікінги» Федеріка Маґрін, Лаура Бренлла

Як розважитись з дітьми і навіть помандрувати у світ вікінгів? Видавництво #книголав пропонує незвичайну книжку «Грайся і вивчай. Вікінги» про сильних, хоробрих та кмітливий персонажів. З неї можна дізнатись чим  займались вікінги-селяни, хто вкрав молот Тора, ким була Брунгільда та інші неймовірні історії з життя цих героїв. 

Але це ще не все, вирушити у світ вікінгів у себе вдома можна за допомогою інтерактивних 3-D фігурок, які варто складати разом з малюком і гарно провести разом час. 

«100 фактів про планету Земля» Джером Мартін, Дарран Стоббарт, Еліс Джеймс, Том Мамбрей

Чому Земля така ідеальна? У цьому ілюстрованому виданню міститься 100 неймовірних фактів про нашу планету, які не тільки пояснюють, чому вона така, як треба, а й як поводитись, щоб вона такою залишилась. 

Як два десятки кроликів змогли змінити ландшафт Австралії, а зграя вовків змінила русло річки? Як завдяки тіням і одному верблюду можна дізнатись розмір Землі? А скільки відсотків питної води на Землі? Що важче – всі бактерії чи всі люди? Які дерева є сором’язливими? Де на Землі можна відчути себе, як на Марсі? Чи може пісок свистіти та ревіти? Чому Земля не може без Місяця? Які матеріали та породи створили люди і чим вони небезпечні? Чому в Арктиці завжди холодно? Які істоти живуть у льодовиках? Як графіті може врятувати дзьобогруду черепаху? Що допомагає спрогнозуватии погоду? Відповіді на ці та чимало інших запитань можна дізнатись у цьому пізнавальному виданні. 

«Відчуй свою силу» Джамія Вілсон

Яскрава і надихаюча, ця книжка-порадниця стане підтримкою для всіх дівчат, які перебувають на початку свого становлення, у період, коли вже не хочеться, щоб тебе вважали дитиною, у період перших протестів і заяв, перших закоханостей, пошуку своїх орієнтирів. Вона допоможе встановити свої межі, впоратись зі страхами та невпевненістю, наважитися бути собою і, можливо, навіть змінити світ.

Вона навчить:

  • вибирати себе у першу чергу: свої цілі, плани, цінності,
  • відчувати свої емоції,
  • піклуватись про своє фізичне та ментальне здоров’я,
  • не боятись викликів і рухатись назустріч собі.

Вона радить не мовчати, коли тебе ображають, цькують у школі і куди звернутись, коли це сталось.

Розказує, як знайомитись і розпізнати справжніх друзів, як об’єднуватись у спільноти і разом втілювати корисні ініціативи.

Вчить як складати свої плани та досягати мету і чому у цьому не обійтись без книжок. Зрештою, вона вчить як завжди віднаходити свою силу.

«Стресостійкість» Міту Стороні

Надмір інформації з різних гаджетів, багатозадачність, дедлайни, існування в умовах пандемії та ізоляції – як впоратись з невгамовним стресом у цьому шаленому світі? Міту Стороні глибоко дослідила це питання і знайшла шлях до подолання стресу, пояснюючи його механізм на рівні нервової, гормональної, імунної системи. І її книжка – своєрідна інструкція як зберігати спокій і покращити своє життя. Це практичні поради, як протистояти стресу за допомогою зміни харчування, фізичної активності, сну, роботи над емоціями, медитації, сеансів масажу і навіть комп’ютерних ігор. Будь-який маленький крок наблизить до стресостійкості.

За матеріалами видавництва #Книголав