У Туреччині розшифрували унікальні наскельні символи у храмі, якому 3 200 років

Відео

Міжнародна група науковців розгадала зміст та порядок наскельних зображень, розміщених у храмі просто неба на півночі Туреччини. Вчені встановили, що унікальні зображення - це календар, який актуальний донині.

Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на видання Arkeolojik Haber.

«Храм просто неба використовували як календар і годинник, що показує важливі астрономічні дати з незмінною точністю. І цей календар працює бездоганно навіть сьогодні», - повідомили науковці.

Як вказуються в описі знахідки, близько 3200 років тому каменярі майстерно вирізали понад дев'яносто зображень богів, тварин та міфологічних істот у храмі просто неба Язиликайа в районі Борумкале, що в провінції Чорум. Протягом багатьох років науковці намагалися розшифрувати, що означають символи, висічені на вапнякових скелях. Лиш зараз їм це вдалося.

Хетський скельний храм Язиликая є об'єктом культурної спадщини ЮНЕСКО, а також є однією з найбільших загадок археології. Храм знаходиться на відстані 2 км на північний схід від Хаттуші, однієї з хетських столиць. Вчені сходяться на думці, що храм служив важливим місцем поклоніння в часи Хетського царства.

Читайте також: У Туреччині під час розкопок у палаці Топкапи знайшли галерею римського періоду

На думку вчених, святилище може бути символічним зображенням космічного порядку, як його уявляли хети. Художні рельєфи представляють, з одного боку, статичні рівні космосу - підземний світ, землю, небо та великих богів вгорі - з іншого боку, циклічні процеси оновлення та відродження: день і ніч, місячні фази та пори року.

Над розгадкою стародавньої «машини часу» працювала команда швейцарських, американських та турецьких істориків та астрономів.

Фото: arkeolojikhaber.com