У Мистецькому арсеналі визначили пріоритети на наступні 5 років
Державне управління справами уклало 7 жовтня контракт з Олесею Островською-Лютою, який передбачає її роботу на посаді генеральної директорки Національного культурно-мистецького та музейного комплексу «Мистецький арсенал» у найближчі 5 років.
Як повідомили Укрінформу у відділі комунікацій закладу, контракт підписано на підставі результатів конкурсу, що відбувся 8 вересня 2021 року.
«Концептуальна рамка та інституційне становлення Музею сучасного мистецтва як окремої програми Мистецького арсеналу - мій пріоритет на посаді директорки. Для цього ми з командою вже зробили важливі кроки. По-перше, почали розробку цифрової стратегії інституції, яка дозволить нам інтегрувати використання онлайн-підходів та цифрових інструментів у програмну роботу. А також забезпечить широку присутність інституції на міжнародних цифрових платформах, доступ до колекції та діяльності Мистецького арсеналу для українських та міжнародних дослідників та поціновувачів по всьому світу», - підкреслила Островська-Люта.
«Безперечно, що для реалізації цих завдань Мистецький арсенал потребує залучення до команди нових, компетентних експертів. Маю сподівання, що попри все Міністерство фінансів таки дозволить створити нові ставки в нашому штаті саме для цих цілей, але ця боротьба ще попереду», – додала Островська-Люта.
Як нагадали в Мистецькому арсеналі, вперше конкурс на посаду директора культуролог та артменеджер Олеся Островська-Люта виграла у 2016 році і з липня того року очолювала інституцію. Перед роботою в Арсеналі вона була заступницею директора Аналітичного центру pro.mova, керівницею проєктів та програм БФ «Розвиток України». У 2014 році обіймала посаду першої заступниці міністра культури.
Мистецький арсенал є пам’яткою історії та архітектури XVIII cт., а також флагманською українською інституцією культури, що у своїй діяльності інтегрує різні види мистецтва. Місія Мистецького арсеналу - сприяти модернізації українського суспільства та інтеграції України у світовий контекст, спираючись на ціннісний потенціал культури. Площа Арсеналу, яка вже використовується для реалізації мистецьких проєктів, сягає 24 000 м² із загальної площі у понад 60 000 м². Щороку комплекс приймає близько 200 тисяч відвідувачів.
Фото: suspilne.media