У Львові відкрили мурал, присвячений автору державного гімну Ізраїлю
У Львові до 75-ї річниці проголошення незалежності Ізраїлю відкрили мурал “Атіква-Надія”, присвячений Нафталі Герцу Імберу – уродженцю Львівщини, видатному поету сучасної івритомовної літератури, автору ізраїльського державного гімну.
Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.
“Сьогодні ми відкриваємо мурал людині, що написала державний гімн Ізраїлю. Думаю, він допоможе нам краще пізнавати один одного і стане таким певним містком між Україною та Ізраїлем”, - зазначив під час церемонії відкриття міський голова Львова Андрій Садовий.
Мурал “Атіква-Надія” відкрили на вул. Князя Мстислава Удатного. Свого часу тут була Велика синагога Краківського передмістя, збудована у 1632 року і зруйнована нацистами під час Другої світової війни.
Урочисту подію приурочили до 75-річчя проголошення незалежності Ізраїлю (14 травня 1948 р.)
“Місце і час відкриття муралу були вибрані невипадково, незабаром - день 75-ліття Ізраїлю, і мільйони людей по всьому світу вимовлятимуть слова, написані майже 150 років тому уродженцем Львівщини Нафталі Герц Імбером. Ці слова з дитинства знає кожен ізраїльтянин”, - сказав посол Держави Ізраїль в Україні Міхаель Бродський.
Мурал, присвячений Імберу, – частина великого артпроєкту Art Meets History, започаткованого посольством Держави Ізраїль в Україні, який триває вже третій рік поспіль у різних містах. Він має на меті залучити українських художників до створення муралів із зображенням видатних ізраїльських діячів: письменників, поетів, громадських діячів, які народилися в Україні, саме в тих містах, де пройшло їхнє дитинство і юність. Перший мурал із зображенням юного Володимира-Зеєва Жаботинського був створений художницею Лесею Вербою в Одесі саме на тому будинку, де Жаботинський провів перші роки свого життя. Другий із зображенням відомої ізраїльської поетеси Зельди Шнеєрсон-Мішковської намалював у Дніпрі відомий місцевий художник-мураліст Валерій Колор у липні 2021 року. Мурал у Львові створений художниками Андрієм Савчишиним та Тарасом Довгалюком.