У Києві пройде конференція «Культурна спадщина в Україні: від збереження до повоєнного відновлення»
У Києві 5 вересня відбудеться конференція «Культурна спадщина в Україні: від збереження до повоєнного відновлення».
Про це повідомляє Міністерство культури та інформаційної політики, передає Укрінформ.
Проведе конференцію бюро програми ЄС «Креативна Європа» в Україні у партнерстві з Національною спілкою архітекторів України, Українським інститутом, Українським культурним фондом, House of Europe та МКІП.
Гості та учасники події ознайомляться з актуальними можливостями програм підтримки сектору, презентаціями проєктів та ініціатив зі збереження матеріальної та нематеріальної культурної спадщини.
Також учасники конференції матимуть змогу взяти участь у воркшопах та сесіях обміну досвідом від найбільших українських та міжнародних професіоналів сектору, круглих столах та сесіях фасилітації створення нових партнерств.
Цього року у фокусі уваги заходу три основних напрями сектору культурної спадщини: музейна та виставково-експозиційна сфери, збереження архітектурної спадщини України та бібліотечна і архівна справа.
Конференція зацікавить співробітників адміністрацій державних та приватних музеїв, виставок і галерей, архівів та бібліотек, дослідницьких установ, діяльність яких спрямована на збереження нематеріальної культурної спадщини.
Також захід буде корисним представникам грантових відділів, проєктним командам або науковим співробітникам, які зацікавлені у здійснені проєктів із залученням грантової підтримки.
Учасниками події можуть стати співробітники музеїв, виставок, галерей, архівів та бібліотек, які зацікавлені в поінформованості щодо можливостей грантового фінансування, обміні досвідом з українськими та зарубіжними колегами, започаткуванні нових партнерств.
До обговорення ключових тем конференції можуть долучитися представники державних органів та органів місцевого самоврядування, сфера відповідальності яких дотична до діяльності щодо збереження культурної спадщини в Україні.
До участі у конференції запрошують архітекторів, містобудівників, представників будівельної галузі України, а також представників кафедр музеєзнавства, архівної та бібліотечної справи, теорії архітектури та архітектурного проєктування закладів вищої освіти.
За інформацією МКІП, конференція відбудеться у центрі Києва. У зв’язку з безпековою ситуацією, про локацію заходу повідомлять ближче до дати його проведення.
Захід пройде у четвер 5 вересня з 10:00 до 18:00.
Участь у конференції безкоштовна за попередньою реєстрацією до 1 вересня. Відбір учасників та розсилка запрошень – 2 вересня.
Зареєструватися на захід можна за посиланням.
Усі зацікавлені, за необхідності, отримають офіційні листи-запрошення на конференцію.
Запити потрібно надіслати на електронну пошту creativeeurope.in.ua@gmail.com до 1 вересня включно. Якщо учаснику потрібно доїхати з іншого міста та отримати відповідь від організаторів швидше, про це варто повідомити поштою.
У МКІП нагадали, що «Креативна Європа» – це програма Європейського Союзу, спрямована на підтримку культурного, креативного та аудіовізуального секторів.
Метою програми є захист, розвиток та промоція європейського культурного і мовного розмаїття та спадщини, а також підвищення конкурентоспроможності та економічного потенціалу сектору культурних і креативних індустрій, зокрема аудіовізуального.
Україна стала учасницею програми у 2016 році. З того ж часу українські заявники можуть отримувати грантову підтримку у понад 30 різних конкурсах. Загальний європейський бюджет програми 2021-2027 років становить 2,44 млрд євро. Наразі програма працює у 40 країнах.
В Україні постійно працює Національне бюро програми, яке надає консультаційну підтримку українським заявникам та поширює актуальну інформацію про програму.
Контакти Бюро в Україні за посиланням або ж можна скористатися Telegram-каналом.
Листи можна надсилати за електронною адресою: creativeeurope.in.ua@gmail.com
Як повідомляв Укрінформ, у Києві відбувся триденний навчальний курс, організований ЮНЕСКО і МКІП, присвячений питанням захисту культурних цінностей під час повномасштабної російської агресії.