У Києві презентували культурно-мистецький проєкт «Херсон - люди як струни»

Фото

В Українському домі у Києві презентували культурно-мистецький проєкт Херсонської обласної військової адміністрації "Херсон - люди як струни".

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

У Києві презентували культурно-мистецький проєкт «Херсон - люди як струни» / Фото: Геннадій Мінченко. Укрінформ

"Сьогодні нас гостинно зустрічає Український дім - цей символ української єдності, супротиву і Революції Гідності. Саме тут, як і в Херсоні, українці показали, що готові боротися до кінця за свою свободу, своє європейське майбутнє, свої мрії", - зазначив на відкритті начальник Херсонської ОВА Олександр Прокудін.

Він звернув увагу присутніх на локацію "Арфа пам'яті" - інсталяцію у вигляді музичного інструменту із фотографіями загиблих працівників культури Херсонщини та героїв громадянського супротиву в Бузковому парку. Прокудін нагадав, що за час, який минув після 11 листопада 2022 р., коли Херсон був звільнений від окупантів, російські військові вбили в області 683 мирні людини, серед яких 12 дітей. І закликав присутніх вшанувати хвилиною мовчання пам'ять загиблих внаслідок російської агресії.

Гостей заходу зустрічали короваєм. Вони змогли побачити унікальний рушник, зібраний з 49 вишитих рушників, які символізують усі громади Херсонщини, зокрема і тимчасово окуповані. Це частина локації "Херсонщина вишивана". Крім того, в Українському домі можна відвідати такі локації, як "Мандрівний хаб стійкості", де гостям пропонується взяти участь в інтелектуальній краєзнавчій грі на ігровому полі у вигляді мапи Херсонщини; інсталяцію "Розбиті долі" у вигляді композиції з ОСБ-плит, розбитих вікон та струн, що символізує зруйновані війною долі людей; візуальне відтворення частини вулиці Європейської в Херсоні та інші.

На локаціях представили Херсонську обласну бібліотеку імені Олеся Гончара, яка була зруйнована російською ракетою. Зокрема, презентували виставку фотографій і матеріалів, які розповідають про руйнування росіянами бібліотек і спроби знищити культурне надбання Херсонщини. Також представили кілька врятованих експонатів із Херсонського обласного художнього музею імені Шовкуненка, з якого росіяни викрали понад 10 тисяч творів мистецтва.

Читайте також: У Запоріжжі відкрили 9-метрову інсталяцію «Дерево Пам’яті»

Як зазначив ведучий заходу Андрій Яременко, мета проєкту "Херсон - люди, як струни" - показати, як культура Херсонщини продовжує жити і розвиватися, попри складні умови, обстріли, руйнування будинків культури, бібліотек.

Окрім того, під час воркшопу «Шлях до відновлення: стратегічні пріоритети Херсонщини» представили п’ятірку амбасадорів області. 

«Ми вам сьогодні представимо першу п’ятірку амбасадорів Херсонщини», - оголосили під час заходу.

Як зазначається, амбасадорам випала честь говорити про Херсонщину у світі, розповідати про регіон на міжнародному рівні. Наголошується, що проєкт реалізується на громадських засадах.

Зокрема, амбасадоркою стала голова правління благодійної організації «Фонд громади міста Херсон «Захист» Лариса Польська. Вона розповіла, що фонд із перших днів широкомасштабного вторгнення допомагає Херсону, зокрема, завдяки підтримці міжнародних донорів, і запевнила, що зробить усе, щоб голос Херсона було чути «більше, частіше і результативніше». Також активістка зазначила, що нині дуже важливо будувати візію Херсона, саме тому фонд спільно з міською військовою адміністрацією раніше провели дискусійні групи та форум з фахівцями - практиками, науковцями, бізнесменами, усі напрацювання передали владі.

Читайте також: У Харкові відкрили інсталяцію, присвячену донорству крові

Ще одним амбасадором став підприємець та громадський діяч, благодійник, який потрапив під обстріл і був поранений 24 лютого 2022 року біля Антонівського моста, коли допомагав заправляти українські танки - Юрій Рожков.

Також серед амбасадорів - заслужений лікар України, директорка Херсонської дитячої обласної клінічної лікарні Інна Холодняк; один з найтитулованіших футболістів України, футбольний тренер Олександр Головко та співачка Світлана Тарабарова.

Як інформує ОВА, захід організувала Херсонська обласна державна адміністрація та установа «Агенція регіонального розвитку «Офіс євроінтеграції» Херсонської області» за сприяння Програми розвитку ООН (ПРООН) в Україні та фінансової підтримки Європейського Союзу в межах проєкту «EU4Recovery - Розширення можливостей громад в Україні».

На презентації проєкту були присутні, зокрема, мер Херсона Роман Мрочко, відомий волонтер Дядя Гріша, представники Херсонської громади.

Як повідомляв Укрінформ, Міністерство культури та стратегічних комунікацій проведе інформаційну кампанію "СилаКультури".