«Потяг до життя»: частину коштів від прокату скерують родинам загиблих залізничників

Фото

Частину коштів від прокату документального фільму «Потяг до життя» скерують родинам залізничників, які втратили своїх рідних на війні. Гроші отримають адресно сім’ї з дітьми.

Про це в Івано-Франківську перед презентацією фільму повідомила кінопродюсерка і сценаристка фільму Галина Храпко, передає кореспондент Укрінформу.

«Цей фільм – не лише культурна подія. Він має гуманітарну місію, бо частину коштів від прокату ми направимо адресно родинам залізничників. З Укрзалізницею ми обрали перших п’ять родин з дітьми, які втратили своїх батька чи маму - залізничників на війні», - зазначила Храпко.

За її словами, документальну стрічку тривалістю 90 хвилин створювали два роки поспіль під час повномасштабної війни. Зйомки проходили не лише в українських містах, а ще у Польщі, Франції, Нідерландах. У фільмі є багато символізмів та кілька десятків історій.

«Є історії унікальні не лише про евакуацію жінок та дітей, але й про евакуацію небезпечних речовин і ми піднімаємо цю тему – що робили залізничники, аби уникнути техногенної катастрофи, яка б могла статись у столиці України… Були моменти, коли знімальна група потрапляла під обстріли у Краматорську, Лимані. Нас вперше впустили на борт евакуаційного медичного потяга, де працювали «Лікарі без кордонів». Під час зйомок я більше доби прожила у цьому потязі, який віз тоді поранених, військових і цивільних…», - додала Храпко.

В Івано-Франківську у кінотеатрі «Люм'єр» відбувся прес-показ фільму "Потяг до життя" / Фото: Юрій Рильчук, Укрінформ

Автори фільму зауважують, що відзняли понад 100 годин контенту і нині міркують, як показати глядачам ті моменти, які у фільм не потрапили, але найбільше прагнуть, аби фільм побачили в усьому світі.

«Тепер ми готуємо міжнародну версію фільму для всього світу, щоб показати на прикладі залізничників, наскільки сильними є українці, коли вони згуртовані, об’єднані і мають спільну мету. Хоча самі залізничники, насправді, не люблять, коли їх називають героями, а звуть себе «невидимим фронтом», - зауважив креативний продюсер фільму Нік Олак.

Нині творці фільму планують показати його ще й для депутатів Європарламенту. На їхню думку, важливо, аби світ не втомлювався від цієї війни, не опускав руки і разом з українцями продовжував боротьбу.

Зазначалось, що Укрзалізниця виступила інформаційним партнером фільму. Державних коштів для створення стрічки не залучали.

Читайте також: Український фільм «БожеВільні» після другого вікенду прокату зібрав майже ₴3,5 мільйона

Як повідомляло агентство, в українських кінотеатрах 14 листопада відбудеться прем’єра документальної стрічки режисера Олександра Тіменка «Потяг до життя».