У Дніпрі запрацював центр «Покровський КОД», який обʼєднав переміщені з міста заклади культури

Фото

У Дніпрі відкрили культурно-освітній центр «Покровський КОД», на базі якого відновили роботу Покровська музична школа ім. Леонтовича, Покровська міська публічна бібліотека, Центральна міська бібліотека ім. Т. Г. Шевченка та Покровський історичний музей.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Міністерство культури та стратегічних комунікацій.

У міністерстві зауважили, що до Дніпра переїхали близько сотні викладачів вокалу, хореографії та мистецтва, які продовжують роботу з дітьми. Широкий спектр освітніх послуг, який надаватиме центр, забезпечить продовження освітнього процесу для дітей з Донецької області.

Із напрямками діяльності центру під час відкриття ознайомились представники МКСК, голова Донецької обласної військової адміністрації Вадим Філашкін і начальник Покровської міської військової адміністрації Сергій Добряк.

«Ви ухвалюєте сміливі рішення, які рятують. Наших людей, наші культурні цінності, наше майбутнє. Поки є люди, які відтворюють памʼять про свої міста та навчають культурі своїх дітей, ці території зберігатимуть свою українську ідентичність», - зазначила під час спілкування з представниками переміщених закладів культури Донеччини та Луганщини директорка Департаменту відновлення та культурної реінтеграції деокупованих територій Діана Трима.

У МКСК поінформували, що в Дніпрі також функціонують переміщені у зв’язку з війною заклади культури та мистецької освіти з інших міст Донеччини - Маріупольська міська бібліотека та публічна бібліотека Бахмутської міської ради, яка має тифлокомплекс та обслуговує дітей з порушеннями зору. Також у місті діють заклади з Луганщини. «Такі історії демонструють стійкість та непохитну віру людей у те, що вони неодмінно повернуться на свої українські території», - додали у міністерстві.

Читайте також: Донецький драмтеатр презентував у Румунії виставу «Марiупольська драма»

Як повідомляв Укрінформ, до 20 музейних закладів культури перемістили понад 500 тисяч музейних предметів із 55 закладів культури і однієї бібліотеки України, які могли втратити через агресію РФ.

Фото: МКСК