У монастирі Босих кармелітів на Житомирщині відновили образ Матері Божої Бердичівської
У межах реконструкції монастиря Босих кармелітів у Бердичеві на Житомирщині відновили образ Матері Божої Бердичівської, який знищили в роки Другої світової війни.
Як передає Укрінформ, про це повідомила Бердичівська міська рада.
«Одразу кількома знаковими подіями ознаменувалися цьогорічні Урочистості Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії у Бердичеві. В однойменній Базиліці Меншій, що діє при Всеукраїнському Санктуарії Матері Божої Святого скапулярія, відзначили храмове свято. У рамках свята брати кармеліти презентували підсумки реконструкції Санктуарію за період близько 30 років. Окрім цього, у Верхньому храмі відбулася Святкова Меса, по завершенні якої усі присутні стали свідками відкриття над фортечною брамою монастиря оновленої фрески Матері Божої Бердичівської-Вітальної», - йдеться у повідомленні.
Зазначається, що фреску знищили під час Другої світової війни. Її реконструкцію ініціювали брати-кармеліти, а фінансово їх підтримав Національний інститут польської культурної спадщини за кордоном «Полоніка». Над відновленням образу працював професор Академії образотворчих мистецтв у Варшаві, доктор Сильвестр Пенджієвскі.
Участь в урочистостях взяли Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Польща в Україні Пьотр Лукасевич, представники Національного інституту Польської культурної спадщини за кордоном «Полоніка», польські військовослужбовці, єпископ Едвард Кава, посадовці владних та дипломатичних кіл Польщі та представники місцевої влади.
У 1996 році, коли святиню в Бердичеві передали в постійне користування католицькій церкві, вона була в плачевному стані. Відтак там розпочалася реконструкція, яка триває досі.
Як повідомляв Укрінформ, у Бердичеві на Житомирщині відбулися щорічні урочистості Матері Божої святого скапулярія, які очолив державний секретар Святого Престолу кардинал П’єтро Паролін.
Фото: Бердичівська міськрада