Померла режисерка та засновниця театру «Арабески» Світлана Олешко

У Польщі учора, 19 грудня, померла режисерка, засновниця й директорка харківського театру "Арабески" Світлана Олешко.

Як передає Укрінформ, про це у Фейсбуці повідомляє Інститут масової інформації з посиланням на Сергія Жадана.

Цієї весни на сцені Польського театру ім. Арнольда Шифмана у Варшаві відбулась прем’єра вистави режисерки “Харків, Харків” про Леся Курбаса.

”Я народилася й виросла в центрі Харкова, маю помешкання на вулиці Мироносицькій. Між будинком “Слово” та могилою Хвильового я жила завжди. У нас не було відчуття, що ми лупаємо цю скалу, що боремося. Просто ми робили, що хотіли. На щастя, це вже був час, коли нікого не саджали, нічого не забороняли. Так, у нас зовсім не було грошей, але у всіх не було грошей. І ніхто про це не думав, нікому не хотілося брати кредити чи іпотеку. Нам нічого не залишалося, як писати вірші, ставити спектаклі, творити музику. Ми просто так жили”, — говорила Олешко в інтерв’ю цієї осені.

Прощання з режисеркою відбудеться в понеділок, 23 грудня, о 12:00 у Варшаві.

Як повідомлялося, театр "Арабески" був заснований на початку 90-х студентами театрального відділення Харківського інституту мистецтв.

У доробок театру входять спектаклі за творами авторів Розстріляного відродження, зокрема "Кращого сонця ніде нема" за творами Василя Симоненка, "Шлях до загірної комуни" за творами Миколи Хвильового.

Як режисерка Олешко ставила виставу "Червоний Елвіс" (2010) та "РАДІОШАНСОН: вісім історій про Юру Зойфера" (2007) за текстами Сергія Жадана та "ЧОРНОБИЛЬ™" Українсько – польсько – білоруський документальний спектакль (2006) та багато інших.

З 2008 року театр займався продюсуванням гурту "Мертвий півень", вокаліст гурту Місько Барбара переїхав зі Львова до Харкова, щоб взяти участь в діяльності театру як актор.

Так вийшли альбоми "Мертвий півень. Made in Ю.А.", "Мертвий півень. Вибраний народом" та "Кримінальні сонети" (літературно-музичний проєкт за участі Юрія Андруховича).

Арабески під керівництвом Олешко також створили проєкт "Театротерапія як метод соціальної реабілітаці" - постановку вистав професійними режисерами разом із засудженими в трьох колоніях (Харків, Львів).

Фото: Валентин Кузан/ Craft