У Казахстані й Узбекистані вшанували пам'ять жертв Голодомору
Казахстан і Узбекистан приєдналися до міжнародної акції "Запали свічку пам’яті", присвяченої 85-тим роковинам Голодомору в Україні.
Про це повідомляє кореспондент Укрінформу з посиланням на Фейсбук-сторінки українських дипустанов у Ташкенті та Астані.
Так, 10 вересня в Українській греко-католицькій церкві Св. Йосифа в Астані за участю закордонних українців відбувся молебень за загиблими під час Голодомору. Поминальне богослужіння відправив отець Андрій. У своїй промові він наголосив, що це богослужіння є проявом солідарності з українцями всього світу в молитовному спомині мільйонів жертв Голодомору.
Також учасники акції поклали квіти до пам'ятника загиблим під час Голодомору, який знаходиться на розі проспектів Республіки та Абая.
Крім цього, в Культурно-інформаційному центрі Посольства України в РК відбувся перегляд документального фільму про Голодомор 1932-1933 років. Під час показу український посол Д.Кулеба закликав Казахстан "вжити кроків на взаємне визнання Голодомору в Україні й Великого голоду в Казахстані геноцидом українського та казахського народів".
Водночас, у сусідній країні Узбекистані також пройшли поминальні заходи, присвячені вшануванню пам'яті жертв геноциду українського народу 1932-33 років.
Під час заходу пролунали імена 85 дітей із Житомирської області на знак пам'яті та попередження наступним поколінням про недопустимість повторення страшного злочину радянської влади.
Згадати невинно "вбитих" голодом до Посольства України прийшли представники дипломатичного корпусу, члени української та кримськотатарської громади.
Нагадаємо, з 1 вересня, за 85 днів до Дня пам’яті жертв Голодомору, Україна і світ розпочали вшановувати загиблих під час геноциду 1932-1933 років українців. До акції вже долучилися Туреччина, Йорданія, Ірак, КНР, Білорусь, Азербайджан, Вірменія, Мозамбік а Австралія.
За перебігом акції впродовж 85 днів можна стежити на веб-сторінці "85-ті роковини Голодомору", розробленій Українським інститутом національної пам'яті. Там на інтерактивній мапі світу будуть марковані свічками-позначками міста, де відбулися міжнародні вшанування пам’яті жертв геноциду.
Фото: Фейсбук