Майстер-клас із виготовлення вишиванок відбувся в Анкарі

Фото

В Анкарі з нагоди Дня вишиванки відбувся майстер-клас із вишивання хрестиком та виготовлення вишиваних сорочок для немовлят.

У заході взяли участь дружини акредитованих в Туреччині послів та військових аташе з більш як 20 країн, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«В Україні щороку кожний третій четвер ми святкуємо День вишиванки. Це не тільки одяг для нас, але й особливий символ для українського народу. Це допомагає згадати, хто ми, наше коріння», - розповіла присутнім дружина Посла України в Туреччині Тетяна Сибіга.

Вона також розповіла учасницям майстер-класу про символізм українських вишиванок.

«У минулому вважалося, що вишивка захищає свого власника від зла. Кожен символ в українській вишивці має давнє коріння і сакральне значення. У кожному регіоні України збереглися свої унікальні техніки. Без сумніву, сорочка, зроблена мамою, турботливою дружиною, яка вкладає стільки зусиль і любові у свою вишивку, стане особливою річчю, що випромінює позитивну енергію», - наголосила Тетяна Сибіга.

Майстер-клас з вишивання в Анкарі/ Фото: Ольга Будник

Учасниці майстер-класу поділилися своїми враженнями. За словами дружини посла Узбекистану, який раніше працював очільником дипмісії в Україні, вишивка стала для її сім’ї справжнім захопленням.

«Ми з 1995 року в Україні працювали, того часу представниці дипкорпусу дуже захоплювався українською вишивкою. Це заняття і надихає, і дає можливість краще познайомитися з культурою, традиціями. Моя донька вишила в Києві свою першу картинку з українською символікою й досі захоплюється вишивкою, але більш серйозно. Навіть проводила виставки в Узбекистані», - розповіла пані Азамбаджаєва.

Читайте також: В Анкарі відзначили День вишиванки

Як відомо, 16 травня День вишиванки відзначили в Україні та у різних куточках світу. Традиційно українці вийшли на головні площі своїх міст та долучилися до флешмобів, співали та танцювали, вдягнувши традиційне українське вбрання.