У Римі розпочався навчальний рік в українській недільній школі «Свята Софія»
В українській недільній школі «Свята Софії», що діє при однойменному прокатедральному соборі Української греко-католицької церкви в столиці Італії, урочисто розпочали новий навчальний рік.
Як передає Укрінформ, про це повідомив інформаційний ресурс УГКЦ.
Так, вихованці школи, а їх цього року налічується дев’яносто, спільно із батьками помолилися Божественну Літургію, яку очолив о. Дмитро Кудін, віцеректор прокатедрального собору Святої Софії. Після богослужіння спільноту дітей відвідав владика Діонісій Ляхович, апостольський візитатор для українців-католиків в Італії, який поблагословив вихованців на успішний навчальний рік.
Після цього о. Марко Семеген, ректор собору, голова товариства «Свята Софія», побажав батькам і дітям мудрості в новому навчальному році: «Свята Софія – Божа мудрість, тож нехай вона супроводжує нас. Просіть у Бога мудрості в молитві і Він її дасть, а наші вчителі з батьками вам допоможуть йти далі вперед».
Священник також привітав катехитів школи із Днем вчителя: «Учитель – це євангельський сівач, що виходить сіяти. Коли ви сієте одне зерно, воно дає колосок. Аби ви щедро сіяли, пам’ятайте завжди про Бога». Наприкінці діти привітали владику з іменинами, адже 3 жовтня Церква згадує пам'ять священномученика Діонісія Ареопагіта.
Зазначається, що в українській недільній катехитичній школі навчаються діти від трьох років.
«Якщо поглянути на еволюційний процес навчального процесу в школі, то вона відновила свою діяльність із відновленням собору у 2012 році. Тоді на навчання записалося лише дев’ятеро учнів, а сьогодні їх дев’яносто», – розповіла Леся Романів, керівниця школи.
Заняття відбуваються щонеділі в трьох вікових групах і, крім навчання катехизмових правд і підготування до урочистого Першого Причастя та Святої Сповіді, у школі також навчають української історії, культури та мови. Адже більшість вихованців школи народилися в Італії.
Нагадаємо, перші дзвоники пролунали в українських школах Італії, що офіційно акредитовані при Міжнародній Українській Школі.
Фото: інформаційний ресурс УГКЦ