Зеленський закликав діаспору підтримати визнання європерспективи України членами ЄС
Президент України Володимир Зеленський провів онлайн-зустріч із членами провідних організацій закордонних українців.
Про це передає Укрінформ із посиланням на пресслужбу ОП.
Зеленський ознайомив учасників зустрічі з актуальною безпековою ситуацією на сході нашої держави та вздовж кордону України. Він відзначив важливість солідарної підтримки суверенітету й територіальної цілісності з боку міжнародної спільноти. Глава держави висловив вдячність закордонним українцям за важливу роль у формуванні широкої міжнародної підтримки України, передусім у питаннях протидії російській агресії.
“Президент також подякував за підтримку реалізації стратегічного курсу України щодо членства в ЄС. Він попросив закордонне українство активно долучатися до підтримки процесу визнання європейської перспективи України всіма державами — членами Євросоюзу”, — йдеться у повідомленні.
Говорячи про пріоритети євроатлантичного курсу України, Зеленський наголосив на важливості майбутнього саміту НАТО 2022 року в Мадриді. Він відзначив необхідність роботи не лише щодо забезпечення запрошення України взяти участь у цьому заході, а й щодо ухвалення Альянсом рішень про подальший алгоритм поглиблення відносин з нашою державою.
Президент окремо зробив акцент на важливості посиленої уваги закордонного українства до ініціативи “Кримська платформа”. Він звернувся з проханням щодо більш активного долучення закордонних українців до діяльності Кримської платформи та розширення кола її країн-учасниць.
Глава держави високо оцінив визначні зусилля закордонних українців щодо визнання міжнародною спільнотою Голодомору в Україні 1932-1933 років геноцидом українського народу. Глава держави наголосив на важливості участі іноземних лідерів у пам’ятних заходах, що відбудуться у 2022 році й будуть присвячені 90-м роковинам тих трагічних подій.
Зокрема, Зеленський ознайомив закордонне українство з ключовими здобутками в процесі комплексних реформ у державі, які реалізуються попри продовження зовнішньої агресії.
У межах онлайн-зустрічі її учасники обмінялися думками щодо процесу законодавчого оформлення інституту множинного громадянства в Україні, що є предметом особливої уваги та інтересу для закордонних українців.