У Луцьку представили книгу про українських переселенців до Парагваю

Фото, відео

У Волинському краєзнавчому музеї відбулася презентація книги чернігівського мандрівника, журналіста і письменника Олександра Волощука "Парагвайське щастя", в якій він розповів про життя українців у Парагваї в період з 1937 по 2018 рік.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Суспільне Волинь.

Зазначається, що у підготовці матеріалів письменнику допомагала головна зберігачка фондів Волинського краєзнавчого музею Ольга Корецька.

"В нас є цілий комплекс фотодокументальних письмових джерел про еміграцію 30-х років. І пізніше вже повернення до Радянського Союзу у 50-ті роки. Я вважаю, що ми змогли допомогти", — сказала пані Корецька.

У романі "Парагвайське щастя" дія починається в 1936 році на Волині, яка на той час перебувала під владою Польщі. Селянам тоді жилося несолодко, вони не мали землі, їх намагалися окатоличити. Парагвай же, після війни з Болівією, потребував людських ресурсів, мав багато землі і звернувся до європейських країн з проханням допомогти з переселенням людей. Коли у волинських селах з’явилися вербувальники, для багатьох селян переїзд у Парагвай став виходом зі скрутного становища. На іншому континенті вони знайшли те, чого потребували.

Читайте також: Чернігівський мандрівник написав книгу про українців у Парагваї

"Назва твору - "Парагвайське щастя" - відображає сенс переселення і те, що українці там здобули", - зауважив письменник.

Автор книги протягом 20-ти років подорожує світом та спілкується з українською діаспорою.

"Коли я був у Парагваї, то мав понад 30 зустрічей із нащадками українських переселенців, які перебралися в цю країну в 1937 році. Почуті від них історії я переніс на головних героїв свого роману - членів родини Семенюків (це - чоловік, дружина і двоє дітей), які емігрували з Волині в Парагвай. Там у них народилася третя дитина, потім онуки і правнуки. Я прослідкував життя кількох поколінь родини за період з 1937 до 2018 року, коли я там побував", - розповів Волощук.

Обсяг нової книги - понад 200 сторінок, вона вийшла накладом 400 примірників, один із них автор подарував обласному краєзнавчому музею.

Олександр Волощук народився 23 січня 1972 року на Дніпропетровщині. З 1976 року мешкає в Чернігові. Майже 20 років він подорожує, переважно, автостопом та пішки. За цей час проїхав і пройшов 368 тис. км, відвідав 60 країн світу. Майже в кожній подорожі Волощук вивчав життя української діаспори, досліджував тему масових репресій 1930-1950-х років. За результатами своїх мандрівок Олександр написав і видав 11 книжок.

Фото: Віктор Кошмал, Суспільне Волинь