СКУ закликав долучатися до всесвітньої кампанії зі вшанування жертв Голодомору
Світовий конгрес українців закликав долучатися до всесвітньої кампанії СКУ «Запали свічку пам'яті» зі вшанування жертв Голодомору-геноциду 1932-33 років в Україні.
Як передає Укрінформ, про це йдеться на сайті СКУ.
За повідомленням, кожну четверту суботу листопада, глобальна українська спільнота, об’єднана Світовим конгресом Українців, вшановує пам’ять жертв Голодомору-геноциду 1932-33 років. Цьогоріч пам’ятні заходи проходять впродовж усього місяця, традиційне запалювання свічок по всьому світі відбудеться в суботу, 25 листопада.
«Просвітницька кампанія Голодомор-90 об’єднує українську спільноту по всьому світі. Разом зі Світовим конгресом українців виступають та проводять численні заходи з обізнаності про радянський терор та голод наші партнери Консорціум дослідження та освіти Голодомору, Комітет Українського конгресового комітету українців Америки, Комітет США з питань інформування про Голодомор-геноцид в Україні, Разом для України, Конгрес українців Канади, Клич, Ліга українок Америки, Світова федерація українських жіночих організацій, Свічкова компанія Door County, Мережа нащадків Голодомору та Хор Пресвятої Родини Української католицької національної святині», – зауважили в СКУ.
Також з нагоди 90-х роковин цієї трагічної сторінки української історії Світовий конгрес українців закликає українців по всьому світу:
- Вести просвітницьку кампанію Голодомор-90 спільно з СКУ та нашими партнерами
- Надсилати звернення до урядів держав, де Голодомор ще не визнаний геноцидом
- Організовувати заходи з демонстрацією відеоматеріалів та інтерв’ю нащадків жертв Голодомору
- Проводити майстерки та лекції в українознавчих суботніх та недільних школах
- 25 листопада запалити свічки на вікнах своїх домівок або у місцях вшанування пам’яті та проголосити обітницю пам’яті
Завантажити матеріали, зразки листів, тези, відео та банери пропонуємо за посиланням.
Нагадаємо, Світова Мережа нащадків Голодомору в рамках проєкту «Ми памʼятаємо», створеного спільно з учнями українознавчих навчальних закладів по всьому світу, які записали інтев’ю з нащадками Голодомору, презентувала цикл інформаційних відеоспогадів про пережитий геноцид українців в 1932-1933 роках.