У Нью-Йорку відзначили 150-річчя Наукового товариства імені Шевченка
У Нью-Йорку відзначили 150-річний ювілей Наукового товариства імені Шевченка, яке стало першою академією наук українського народу.
Про це повідомляє власний кореспондент Укрінформу.
В Українському інституті Америки на Мангеттені зібралися науковці з усього світу, ветерани й чинні співробітники НТШ, щоб обговорити його місце в українській інтелектуальній історії.
«НТШ в Америці стало чи не найпотужнішим із тих наукових товариств, що постали в еміграції після Другої світової війни, – розповів у коментарі Укрінформу перший віцепрезидент Товариства Віталій Чернецький. – Тут було велике скупчення людей, які могли в усіх ділянках продовжувати активну розбудову української науки, зокрема історії та філології».
За його словами, після відновлення незалежності 1991 року Товариство мусило переосмислити себе «як організацію, що є провідником знань про Україну у світовому контексті й містком, що пов’язує університетську й фундаментальну науку».
Наукове товариство імені Шевченка було створене наприкінці 1873 року у Львові за фінансової підтримки меценатів з Наддніпрянщини. 1939 року його було ліквідовано радянською владою.
НТШ відновило роботу в 1947 році в Західній Європі та США завдяки міграції українських науковців, котрі змушені були залишити Галичину, що перебувала під радянською владою.
З 1989 року НТШ знову працює в Україні.
Фото: Володимир Ільченко, Укрінформ