Помер видатний представник української діаспори Стефан Романів
У Варшаві 26 червня відійшов у вічність видатний представник української діаспори Стефан Романів – перший заступник президента Світового конгресу українців, голова Міжнародного координаційного комітету СКУ в справі Голодомору і співголова Союзу українських організацій Австралії.
Як передає Укрінформ, про це Союз українських організацій в Австралії / СУОА (Australian Federation of Ukrainian Organisations / AUFO) повідомив на своїй фейсбук-сторінці.
В організації поінформували, що дорогою додому до Австралії після участі в конференції в Литві пан Стефан знепритомнів у столиці Польщі два дні тому та був негайно доставлений до лікарні. Діти Стефана приїхали до Варшави, щоб бути поруч з ним.
«Стефана дуже любили, поважали і захоплювалися ним як членом нашої спільноти. Його величезний вплив – як невтомного лідера громади, патріота, воїна, наставника і друга - не мав собі рівних. Його вміння співпрацювати, бути посередником і об'єднувачем незмірно зміцнили нашу громаду. На його широких плечах наша громада зростала і процвітала, витримала багато штормів. Для багатьох з нас він був українсько-австралійським героєм, справжньою легендою», – наголосили в СУОА.
Від імені Світового конгресу українців свої співчуття у зв’язку зі смертю Стефана Романіва висловив президент СКУ Павло Ґрод: «Помоліться, будь ласка, за добру і щиру душу покійного Стефана, а також за його дружину Анастасію, дітей, онуків і родину, для яких він був сяючим світлом. Висловлюємо глибоке співчуття родині й близьким. Вічна йому пам’ять».
Стефан Романів народився 12 листопада 1955 року в Мельбурні, Австралія. Батько родом із Тернополя (прибув до Австралії у 1949 році), мати – німкеня (Штуттгарт, Німеччина).
Він був виконавчим директором Організації мовних меншин Австралії та відігравав провідну роль у ряді комітетів та організацій у широкій австралійській і українській громадах.
Пан Романів мав успішну кар’єру у сфері створення брендів, управління змінами, розбудови та зміцнення громад, створення мереж та стратегічного планування. Мав дуже широку мережу спілкування на всіх рівнях у питаннях управління, освіти, ЗМІ, спорту, мистецтва та неурядових організацій і є прихильником використання сфер впливу як стратегії розбудови відносини.
Стефан Романів обіймав посаду голови Комісії багатокультурності при обох урядах штату Вікторія та був призначений головою Cтейтового комітету відзначення Дня Австралії та є послом цього Дня.
Він займав керівні посади у таких організаціях: був головою Союзу українських організацій Австралії, Cпілки української молоді (СУМ) в Мельбурні та Крайової Управи CУМ, Української громади Вікторії, Шкільної ради Вікторії, Катедральної парафії св. апостолів Петра і Павла в Мельбурні; заступником голови Світової управи CУМ та входив до проводу Університетського консультативного комітету й об’єднання багатокультурного мистецтва штату Вікторія.
Був членом низки рад і комітетів, включаючи Дитячу фундацію Starlight (Вікторія), Раду освіти для дорослих, Постійну раду міністрів співдружності з питань імміграції та багатокультурності, Вікторіанську консультативну раду міністрів з питань багатокультурності та багатомовної освіти; Вікторіанську консультативну раду з питань мистецтва та Комітет з відзначення столітнього ювілею федерації Вікторії.
Мав освіту викладача і до того, як перейти на вищі державні посади, працював у різних шкільних установах. Був директором Української братської школи в Північному Мельбурні протягом 17 років.
У 2001 році Стефан Романів був нагороджений медаллю Австралії за внесок у розвиток освіти та громад, а у 2003 році отримав медаль з нагоди 100-літнього ювілею Австралії за заслуги перед громадою. У 2013 році його було включено до Зали слави коледжу Св. Бернарда.
За заслуги перед Україною він був нагороджений орденами та медалями Президента України трьох рівнів та Міністерства закордонних справ за розвиток міжнародних відносин.
Стефан Романів разом з дружиною Анастасією виховав двох дітей Петра і Терезу. Мав п'ятьох онуків.