МІОК запросив на міжнародну панельну дискусію про українські спільноти за кордоном

Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою Національного університету «Львівська Політехніка» (МІОК) запросив на міжнародну панельну дискусію «Українські спільноти за кордоном: стійкість, зростання, поступ», яка відбудеться 8 жовтня в рамках XVII екуменічного соціального тижня Українського католицького університету.

Як передає Укрінформ, про це йдеться на сторінці події у Фейсбуці.

«У час геноцидної війни Росії проти українців особливо важливою є наша непохитність, стійкість, єдність українського глобального світу. У цей історично важливий період, коли вирішується доля нашої незалежності, суверенітету, нашого буття як нації, українська стійкість – це найкраща відповідь агресору і світові, якому сьогодні так бракує нашої рішучості і відваги. Україна та світове українство – єдиний організм, що спільними зусиллями на військовому, політичному, гуманітарному та інформаційному фронтах дає відсіч ворогові», – наголосили в МІОК.

Під час міжнародної панелі порушуватимуться наступні питання:

  • Чи змінилися українські спільноти за кордоном у зв’язку зі широкомасштабним вторгненням Росії?
  • Чи приїзд утікачів від війни, які заполонили країни на всіх континентах, вплинув на динаміку росту українських організацій? Чи створено нові громади і чи відбувається взаємодія давніх і новітніх організацій?
  • Що впливає на нарощування громадської сили української спільноти за кордоном?
  • Які форми допомоги Україні найдієвіші? Якими практиками лідери громад готові поділитися з іншими?
  • Які чинники впливають на стійкість українських спільнот?

До участі в розмові запрошено лідерів українських громад із різних континентів світу.

Захід відбудеться у вівторок о 12:00 у Національному університеті «Львівська політехніка», у Залі Захарієвича (214 ауд.), м. Львів, вул. С. Бандери 12. у змішаному форматі.

Нагадаємо, МІОК організував ХІХ Міжнародну школу україністики «Крок до України», до якої цьогоріч долучилися студенти з 11 країн – Австралії, Австрії, Аргентини, Болгарії, Бразилії, Італії, Німеччини, Норвегії, Південної Кореї, Польщі та США.