СКУ закликав до прозорого розслідування результатів виборів у Грузії

Світовий конгрес українців (СКУ) висловив солідарність з грузинським народом і приєднується до його вимог провести прозоре і незалежне розслідування з приводу імовірних порушень на нещодавніх парламентських виборах у Грузії.

Як передає Укрінформ, про це йдеться на сайті СКУ.

У конгресі зауважили, що чимало європейських та інших міжнародних лідерів, включно з президентом Грузії Саломе Зурабішвілі, наголошують, що парламентські вибори у Грузії 26 жовтня не були ані вільними, ані чесними.

«У цей критичний момент в історії, Грузія постала перед екзистенційним вибором: або свобода, проєвропейська демократія та інтеграція до ЄС, або міжнародна ізоляція та проросійський авторитаризм. Ерозія демократії ставить під ризик самі суверенітет і державність цієї країни на тлі спроб Москви затягнути Грузію у свою сферу впливу», – заявив президент СКУ Павло Ґрод. 

Тож СКУ закликає міжнародну демократичну спільноту притягти до відповідальності всіх відповідальних за брудні методи впливу на виборчий процес, залякування і погрози на адресу грузинської опозиції та громадянського суспільства.

«Міжнародна спільнота має діяти негайно і без вагань, щоб підтримати грузинську демократію і допомогти спинити гібридну атаку Росії на цей гордий європейський народ. Маємо добитись чесних виборів і не дати Росії вкрасти майбутнє Грузії», – додав Ґрод.

Як повідомляв Укрінформ, у Грузії 26 жовтня відбулося голосування на парламентських виборах.

Центральна виборча комісія Грузії опублікувала попередні результати голосування, згідно з якими партія влади «Грузинська мрія – Демократична Грузія» здобула 54,273%.

Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі відмовилася визнавати вибори до парламенту, результати яких назвала «тотально сфальсифікованими».

Партія експрезидента Грузії Саакашвілі «Єдність – Національний рух», «Коаліція за зміни», партії «Гахарія – за Грузію» та «Лело» заявили, що не визнають результатів виборів.

Також опозиційні партії у Грузії вимагають проведення повторних виборів, які має організувати «міжнародна адміністрація».

Міжнародні спостерігачі заявили про тиск і залякування на виборах у Грузії.