91-ші роковини Голодомору. Українці по всьому світу вшановують пам’ять жертв штучного голоду

Оновлюється

В Україні кожної третьої суботи листопада відзначають День пам’яті жертв голодоморів та 91-ші роковини Голодомору 1932-1933 років, які цього року припали на 23 листопада. З цієї нагоди світове українство, дипломати та друзі України організовують і беруть участь у заходах, присвячених вшануванню пам’яті жертв штучних голодів в Україні, спричинених радянським режимом.

Укрінформ збирає добірку ключових подій та акцій у різних містах і країнах до цієї траурної дати, котра цьогоріч наближена до 1000 дня повномасштабного вторгнення Росії в Україну, яке є продовженням геноцидної політики Кремля щодо українців.

Естонія

23 листопада в Таллінні на площі Свободи (Vabaduse väljak) Конгрес українців Естонії провів акцію «Запали свічку», яка відбувається в рамках кампанії Світового конгресу українців під гаслом «Пам’ятаємо. Єднаємося. Перемагаємо».

Священник Української греко-католицької церкви Таллінна отець відслужив панахиду за жертвами Голодомору та полеглими у російсько-українській війні.

Литва

Біля Пам’ятника жертвам радянської окупації у Вільнюсі відбувся комеморативний захід вшанування пам'яті мільйонів українців, які стали жертвами сталінського геноциду.

У події взяли участь перший віце-спікер Сеймаса Литовської Республіки Йозас Олекас, посол України у Литві Петро Бешта, голова комітету у закордонних справах литовського парламенту Ремігюс Мотузас, генеральний директор Центру досліджень геноциду та опору жителів Литви Арунас Бубніс, директор Музею окупації та боротьби за свободу Литви Рамунє Дряучюнайтє, представники Міністерства закордонних справ Литви, урядових та неурядових інституцій ЛР, голова громади українців м.Вільнюс Наталія Шертвітєнє, настоятель Української греко-католицької церкви Пресвятої Трійці у м.Вільнюс отець Миколай Руслан Козелківський та отець Йосафат (чину Святого Василя Великого), українська громада Литви, громадяни України, які тимчасово перебувають на території Литви, керівництво, викладачі та учні українських шкіл у м.Вільнюс, литовська спільнота.

Захід доповнив перформанс у виконанні учнів 10-А класу Міжнародної української школи у Вільнюсі під керівництвом Наталії Вінчковської.

Австрія

23 листопада у Відні відбулися заходи з вшанування пам’яті жертв Голодомору 1932–1933 років в Україні. Головна церемонія, зокрема екуменічна поминальна молитва, пройшла у головному католицькому храмі Австрії – Соборі Святого Штефана.

Поминальна молитва об’єднала українське духовенство, представників дипломатичного корпусу, австрійських політиків, українську громаду та небайдужих австрійців.

Також учасники жалобного заходу запалили свічки у пам’ять про загиблих.

Латвія

У День пам’яті жертв Голодомору в Україні колектив посольства та представники української громади в Латвії вшанували пам’ять загиблих від голоду українців, запаливши свічки біля меморіального каменю в Ризі.

Чехія

У Празі вшанували пам'ять жертв Голодомору 1932–1933 років – колектив посольства разом з українською громадою в Чехії взяли участь у молитві за упокій душ мільйонів загиблих.

Також перед будівлею посольства розміщено виставку про причини та наслідки одного з найжахливіших у ХХ столітті злочинів проти людства, влаштованого комуністичним режимом Сталіна.

Швейцарія

У співпраці з Українським товариством у Швейцарії, українською громадою та за участі представників парламенту та іноземного дипломатичного корпусу проведено меморіальний захід із вшанування пам'яті мільйонів жертв Голодомору.

ОАЕ

Вшановуючи жертв Голодоморів, українські дипломати в Абу-Дабі організували показ стрічки «Гірки жнива» для іноземних гостей, а також спільно з українською громадою запалили загальнонаціональну свічку пам’яті.

Ліван

У Бейруті посольство України вшанувало пам’ять жертв Голодомору хвилиною мовчання.

Польща

Українська громада Польщі, а також акредитовані у Польщі українські та іноземні дипломати молитвою вшанували у суботу пам'ять жертв Голодомору в Україні на Вольському православному кладовищі у Варшаві.

Малайзія

В Куала-Лумпурі українська громада та дипломати зібралися, щоб вшанувати пам'ять загиблих героїв, відважних громадян та невинних жертв російського повномасштабного вторгнення та Голодомору.

Угорщина

В Українсько-угорській двомовній школі та гімназії, а також у школі на базі навчально-виховного комплексу «Maszoret Avot» у Будапешті відбулися пам’ятні заходи, присвячені вшануванню жертв Голодоморів.

Туреччина

23 листопада у Стамбулі з благословення Його Всесвятості Вселенського Патріарха Варфоломія відбулася Божественна літургія та панахида за жертвами Голодоморів в Україні.

На молитовному заході були присутні представники іноземного дипломатичного корпусу, зокрема Бельгії, Болгарії, Бразилії, Грузії, Іраку, Молдови, Нідерландів, Польщі, Румунії, Швейцарії, а також представники української та кримськотатарської громади Туреччини.

Також у Стамбулі відбувся мітинг, присвячений вшануванню пам'яті жертв Голодомору в Україні, у якому взяли участь родичі зниклих безвісти, військовополонених та незаконно засуджених 10-ї окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс» та броньованого десантно-штурмового катера «Станіслав», представники української та кримськотатарської громад.

Присутні долучилися й до загальнонаціональної акції «Запали свічку».

Молдова

У Кишиневі відбувся круглий стіл, організований головою Української громади Республіки Молдова Віталієм Мругом, щоб вшанувати пам’ять понад 4,5 мільйона українців, які загинули внаслідок Голодомору 1932–1933 років.

США

У п’ятницю у центрі Вашингтона відбулася церемонія вшанування пам’яті жертв Голодомору-геноциду, у якій взяли участь представники Української громади в США, дипломати, акредитовані в Вашингтоні, представники американської влади, духовенства, журналісти, а також американці й представники інших націй.

Також у Вашингтоні показали, як виглядала їжа українців під час Голодомору.

Таїланд

У рамках поминального заходу з нагоди вшанування пам’яті жертв Голодоморів у Бангкоку приспустили Державний Прапор України та провели хвилину мовчання.

Учасники заходу також долучилися до міжнародної акції «Запали свічку пам’яті».

Південна Корея

23 листопада у Соборі Святого Миколая Чудотворця дипломати Посольства України разом з українською громадою вшанували пам'ять мільйонів жертв Голодомору 1932-1933 рр., а також масових штучних голодів 1921-1923 та 1946-1947 рр.

Під час панахиди за загиблими ми згадали про злочин тоталітарного радянського режиму проти українського народу та помолились за перемогу України у геноцидній російській війні, що триває.

Також, вшановуючи памʼять мільйонів українців, заморених голодом запалили свічки памʼяті.

Канада

22 листопада в Оттаві розпочалися заходи з відзначення в Канаді 91-ї річниці Голодомору 1932-1933 років – однієї з найболючіших і найтрагічніших сторінок в історії України.

Разом з депутатами всіх партій парламенту Канади, дипломатами, українською громадою та друзями України на Парламентському пагорбі згадували мільйони українців, які стали невинними жертвами страшного геноциду, організованого сталінським режимом.

Грузія

22 листопада колектив посольства України в Грузії взяв участь у літургії на вшанування пам’яті жертв Голодомору в Україні 1932-1933 та масових штучних голодів 1921-1923 і 1946-1947 рр., яка відбулася у храмі Святого Архангела Михаїла грузинською й українською мовами.

Також в Українському секторі у школі №220 у Тбілісі для дітей провели тематичний Урок пам’яті.

23 листопада o 18.00 (за тбіліським часом) співробітники посольства України в Грузії віддали шану загиблим жертвам геноциду українського народу та запалили свічку пам’яті.

Нагадаємо, Світовий конгрес українців (СКУ) організував глобальну адвокаційну кампанію «Пам’ятаємо Голодомор – геноцид українців триває» з метою вшанування пам’яті жертв штучного голоду в Україні.