В Анкарі відбулася наукова панель про злочини Росії щодо українців та кримських татар

Фото

В університеті Хаджи Байрам Велі в Анкарі відбулася панель на тему «Російське гноблення в Україні та Криму: Голодомор, окупація, вигнання та війна».

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

Під час її відкриття йшлося про те, що Росія історично здійснює систематичні утиски та репресії проти України, українців, кримських татар та інших народів. Свідченням тому є колективізація, голодомори в Україні, сталінські репресії, депортація кримськотатарського народу, знищення національної ідентичності та мови, спотворення історичних подій і т.д. Безкарність за попередні злочини призвела до окупації територій України, у т.ч. Криму, де нині тривають порушення прав та злочини по відношенню українців та кримських татар.

«Кримський півострів перебуває під окупацією Росії вже 10 років, а між Росією та Україною вже 3 роки триває кровопролитна війна. У цій країні, яка зараз має назву Російська Федерація, можуть змінюватися режими, керівники, назви. Але їхня шовіністична та експансіоністська політика триває незмінно. З нею пов'язані всі найбільш трагічні події, які відбувалися в Криму», – сказав у вступному слові лідер кримськотатарського народу, народний депутат ВРУ Мустафа Джемілєв.

Лідер кримських татар зазначив, що нинішня війна є не просто збройним конфліктом, а частиною імперської агресії, спрямованої на знищення української державності та культурної ідентичності. Він наголосив на тому, що війна Росії проти України має бути завершена на засадах відновлення територіальної цілісності України, включно з Кримом, а шляхом до досягнення цього є Формула миру президента Зеленського, яка відповідає нормам міжнародного права. 

«На превеликий жаль, нині в умовах війни відвідати Україну, Київ стало дуже непросто, ослабла і співпраця між університетами, стало неможливим відвідування заходів культурного, наукового характеру. Тому ми прагнемо того щоб ця війна та несправедлива окупація якомога швидше закінчилися, щоб територіальна цілісність України була відновлена та запанував мир», – сказав у вступному слові сказав декана факультету адміністративних наук університету Хаджи Байрам Велі в Анкарі професор Фират Пурташ.

Участь в панелі на тему «Російське гноблення в Україні та Криму: Голодомор, окупація, вигнання та війна» взяли українські та турецькі науковці: докторка наук, викладачка Карабюкського університету Юлія Білецька, доктор наук, викладач Кападокійського університету Валерій Морква, докторка наук, докторка наук, викладачка Анкарського університету соціальних наук Тутку Айдин. Модератором конференції виступила громадська діячка Гьонюль Шамількизи.

Захід було організовано університетом Хаджи Байрам Велі та посольством України в Туреччині.

На відкритті наукової панелі була присутня делегація України у складі представників групи з міжпарламентських зв’язків з Туреччиною, які перебувають в країні з візитом, народних депутатів Верховної Ради України, Мустафи Джемілєва, Олега Синютки, Миколи Княжицького та Ахтема Чийгоза.

Перед відкриттям наукової панелі представник українського парламенту зустрілися з ректором університету Хаджи Байрам Велі. 

Як повідомляв Укрінформ, 23 листопада в Анкарі, Стамбулі та інших містах Туреччини, де є українські громади, відбулися заходи із вшанування пам'яті жертв Голодоморів в Україні.

Фото: Ольга Будник