Українська громада Туреччини зустрілася з легендарним медиком Азовсталі – Асаном Ісенаджиєвим
Українська громада Туреччини зустрілася в Анкарі з легендарним медиком Азовсталі, військовим, який пройшов через російський полон, теракт в Оленівці, ветераном війни, кримським татарином Асаном Ісенаджиєвим.
Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.
«Війна почалася у 2014 році, коли Росія вторглася на територію суверенної держави та організувала т.зв. референдум, коли по виборчих дільницях возили на автобусах людей і вони там голосували. Кримські татари пам'ятають події сталінської депортації 18 травня 1944 року, яка спричинила смерть багатьох. Розуміючи, що «кров пам'ятає» події минулого, росіяни в Криму одразу взялися залякувати, бити, викрадати, ув'язнювати, вбивати кримських татар за те, що вони виступили проти проведення референдуму і вийшли з прапорами на захист України», – розповів він під час зустрічі з громадою.
Асан Ісенаджиєв наголосив на тому, що пояснення Москви про захист російськомовного населення є безпідставним, оскільки в Криму мирно співіснували представники багатьох національностей і багато хто з них розмовляв російською.
Згадуючи про події на Азовсталі, свою роботу парамедика, Асан Асанджиєв назвав кожен день на комбінаті, в Маріуполі справжнім пеклом.
«15 квітня 2022 року був прорив з правого берега на територію Азовсталі. У той день ми мали більше 642 важкопоранених у шпиталі. Я займався сортуванням поранених по складності отриманих ушкоджень. У нас було лише два операційні столи, а поранених заносили десятками. І найстрашніше було те, що люди дивляться тобі в очі, а допомогти ти нічим не можеш. Цей пекельний «день» тривав до 20 квітня. Тоді загинуло дуже багато героїв», – розповів Асан Ісенаджиєв.
Пригадуючи теракт, вчинений Росією в Оленівці, де утримували захисників «Азовсталі», які вийшли з комбінату в «почесний полон», Асан Ісенаджиєв розповів про спалених живцем товаришів, відмову у наданні першої медичної допомоги з боку керівництва колонії, спроби тих, хто вижив, надавати першу допомогу з використанням підручних, не призначених для цього матеріалів.
Колишній військовослужбовець бригади «Азов» також розповів про пережите в російському полоні, повернення додому, шлях фізичного та психологічного відновлення, про своє рішення допомагати ветеранам долати ПТСР, волонтерство та проєкти з допомоги Україні та українцям у боротьбі проти російської агресії.
Як повідомляв Укрінформ, у травні Асан Ісенаджиєв звернувся з проханням до президента Туреччини Реджепа Тайїпа Ердогана про допомогу у звільненні військовополонених.
Фото: Ольга Будник