Українці Канади закликають уряд визнати Росію спонсором тероризму
Підтримка Росією терористичних організацій по всьому світу доводить необхідність визнати її державою - спонсором тероризму.
Про це йдеться у листі, надісланому президенткою Конгресу українців Канади Олександрою Хичій міністерці закордонних справ цієї країни Мелані Жолі, текст якого є у розпорядженні Укрінформу.
“Російська геноцидна загарбницька війна проти України не залишає сумнівів у природі РФ, яка систематично чинить акти терору й підтримує терористичні організації”, - пише Хичій.
Вона нагадує, що Канада нещодавно офіційно внесла до переліку терористичних організацій угрупування “Ансар Аллах”, також відоме як “хусити”.
“Загальновідомо й добре висвітлено у ЗМІ та у відкритих джерелах, що РФ надає підтримку, зброю та сприяння “Ансар Аллах”… Безпеці канадців мало сприяє внесення терористичних організацій до цього переліку без дій проти тих, під чиїм захистом і з чиєю допомогою вони діють”, - зауважує президентка української організації.
Хичій наголошує: “Конгрес українців Канади знову закликає вас та уряд Канади надати канадцям належний їм захист, визнавши РФ державою - спонсором тероризму”.
“Жахлива попередня історія РФ, що включає багаторічний контроль, залучення й підтримку таких терористичних організацій, як Російський імперський рух (визнаний Канадою терористичним), а також підбурювання, підтримку й проведення Росією міжнародних терактів (нещодавній приклад - зірвана спроба підірвати літаки, які прямували з Європи до Канади) вже давно вимагає визнання Росії державою-спонсором тероризму”, - підсумовує президентка Конгресу українців Канади.
Як повідомляв Укрінформ, 25 листопада вантажний літак, який виконував рейс для компанії DHL з німецького Лейпцига, впав на житловий квартал поблизу аеропорту Вільнюса. Один з чотирьох членів екіпажу загинув. Ніхто з людей на землі не постраждав.
Наприкінці серпня цього року органи безпеки Німеччини попередили перевізників про "нетрадиційні запальні пристрої", які відправляються невідомими особами через постачальників вантажних послуг.
Було зафіксовано щонайменше два такі випадки: займання посилки в логістичному центрі DHL у Лейпцигу (який є глобальним центром компанії) та на складі у Великій Британії. Експерти з безпеки вважають, що російські спецслужби таким чином вивчали можливість організації вибухів у літаках, які прямують з Європи в Північну Америку.
У ситуації з літаком DHL спочатку виникла версія ймовірного теракту або диверсії. Однак правоохоронні органи Литви заявили, що даних, які підтверджують подібні сценарії, наразі немає.