СКУ привітав наміри парламенту доопрацювати законопроєкт про множинне громадянство

Світовий конгрес українців (СКУ) привітав реєстрацію у Верховній Раді пакета пропозицій змін до законопроєкту України про множинне громадянство, які потрібні для повної відповідності закону інтересам України та всіх її громадян.

Як передає Укрінформ, про це йдеться на сайті СКУ.

Зауважується, що ці зміни, ініційовані СКУ та розроблені спільно з народними депутатами Андрієм Мотовиловцем («Слуга народу»), Володимиром В’ятровичем («Європейська солідарність») та Ярославом Юрчишиним («Голос»), зареєстровані за підписами 29 народних депутатів з чотирьох парламентських фракцій. 

Зокрема, пакет пропозицій пропонує закріпити у законодавстві про множинне громадянство три позиції, які впродовж багатьох років послідовно відстоював СКУ, і які є важливими для того, щоб законопроєкт повністю відповідав інтересам України та всіх її громадян: рівність громадян перед законом, список визначених країн і кваліфікаційні вимоги до громадянства.

«Проєкт закону України про множинне громадянство, ініційований Президентом Володимиром Зеленським і розроблений за участі народних депутатів з різних фракцій, експертів, українського громадянського суспільства та світової української громади, є чудовим прикладом синергії та об’єднання зусиль задля реалізації ініціативи, яка є ключовою для забезпечення гідного майбутнього України і реального об’єднання усіх українців довкола своєї Батьківщини», – заявив президент СКУ Павло Ґрод.

СКУ висловив вдячність українським парламентарям за відкритий, вдумливий і відповідальний підхід до розробки законодавства про множинне громадянство та готовність до співпраці з громадянським суспільством.

«Ми готові й надалі працювати спільно з усіма сторонами задля напрацювання законопроєкту, який відповідає кращим світовим практикам і захищає українські національні інтереси», – додали в конгресі.

Нагадаємо, у грудні 2024 року Світовий конгрес українців (СКУ) привітав ухвалення у першому читанні проєкту закону України про множинне громадянство, проте водночас наголосив, що поточний документ потребує важливих змін.

Проєкт закону передбачає кілька важливих змін у питаннях громадянства України, зокрема закріплюються допустимі випадки наявності множинного громадянства.

Водночас визначаються правила набуття та поновлення громадянства України для певних категорій іноземців, зокрема за спрощеною процедурою.

Також уточнюються умови набуття громадянства за народженням, територіальним походженням та прийняття до громадянства.