Китай вибудовує альтернативну систему торгівлі золотом - ЗМІ
Китай напружено працює, щоб стати сильним гравцем на ринку золота, створити альтернативну систему торгівлі золотом та убезпечитися від серйозної економічної кризи.
Як вважає оглядач сайту "Велика епоха", Китай розуміє, що стара "політика зростання" більше не працює, і не знає, скільки часу в нього залишилося до серйозної економічної кризи. Тому він докладає зусиль для зміцнення і розширення своєї влади на міжнародному рівні завдяки тому, що набуває більшого впливу в Міжнародному валютному фонді (МВФ), створює свої власні інститути, такі як Азіатський банк інфраструктури та інвестування (АБІІ).
За даними Сіньхуа, Китай та інші країни створили найбільший у світі фізичний фонд золота під опікою Шанхайської біржі золота, яка хоче створити свій власний механізм ціноутворення на цей дорогоцінний метал.
Шістдесят країн вже погодилися брати участь у цьому проекті, який, як передбачається, досягне $16,1 млрд і полегшить закупівлю для центральних банків його країн-членів. Фонд також інвестуватиме кошти в золотодобувні проекти в центральній Азії.
Передбачається, що цей проект є частиною китайської альтернативної системи торгівлі золотом.
"Китай є найбільшим у світі виробником золота, а також його найбільшим споживачем і імпортером. Китайці вирішили, що інвестиції в золото як у грошовий резерв - це єдиний спосіб, щоб юань зайняв лідерське місце в якості торгової і, можливо, резервної валюти". - йдеться в огляді.