У Демчишина розказали, чому в Україні досі не було повноцінного ринку газу

Вже не існує жодних монополій у поставках енергоресурсів до України.

«Уперше за період Незалежності Україна не залежить на 100% від російських поставок газу та ядерного палива». Таке твердження міститься у звіті про перший рік роботи Володимира Демчишина на посаді міністра енергетики та вугільної промисловості. Документ сьогодні виклали на сайті міністерства.

«Монополії на ринку доживають останні роки», - стверджується у звіті, бо «правові засади нового, європейського, відкритого, конкурентного ринку газу уже працюють» і працює погоджений з Енергетичним співтовариством закон про ринок газу. Разом із тим в документі зауважується: «Протягом усіх років Незалежності жоден Уряд не мав сміливості запровадити повноцінний ринок газу. Для цього треба було розповісти людям про його реальну вартість, кинути виклик Росії та зруйнувати олігархічну монополію».

Вже розроблений проект закону, що «принципово змінює відносини на ринку електроенергії», «узгоджено з громадськістю, експертами та Європейським Енергетичним Співтовариством та внесено до Кабінету Міністрів України. Слово за Урядом», - підкреслюють автори звіту.

Разом з тим у документі визнається, що існує проблема з вугіллям: «Державні шахти роками були “чорною дірою” для бюджету – на купівлю обладнання насправді йшов мінімальний відсоток дотацій. Усі прибуткові шахти з найбільш сприятливими умовами видобування були приватизовані олігархами в попередні роки, держава ж фактично годувала шахтарів, не контролюючи видобуток на державних шахтах».

Вже «розроблено концепцію розвитку вугільної галузі, яка передбачає збільшення видобування та рентабельності, зменшення адміністративного персоналу та закриття лише тих шахт, що не мають перспективи стати рентабельними», - такий спосіб вирішення проблеми передбачається у звіті.