Україна сподівається домовитись про поставки цукру в Китай

Національна асоціація цукровиків України братиме участь у торговельній місії до КНР, яка пройде в рамках однієї з найбільших продовольчих виставок азійського регіону ANUFOOD China 2016 з 16 по 18 листопада.

Про це повідомляє прес-служба Укрцукру

"Азійські ринки є доволі перспективними для вітчизняних виробників, зокрема Китай, що є найбільшим імпортером цукру в світі. За прогнозами, в 2016/17 МР внутрішнє споживання цукру в Китаї складе понад 15,4 млн т, при його виробництві на рівні 9,2 млн т. Тобто дефіцит, який буде покритий за рахунок імпорту, становитиме 6,2 млн т. Незважаючи на продаж цукру із державних запасів, Китай є і залишатиметься найбільшим покупцем цукру в світі, тому ми маємо всі шанси заповнити цю перспективну нішу», - зазначила Руслана Бутило, керівник аналітичного відділу Укрцукру.

Варто зауважити, що на сьогоднішній день потреба пошуку нових ринків збуту стоїть дуже гостро, оскільки виробництво цукру в поточному сезоні зросте - до близько 2 млн т, тоді як потреби внутрішнього ринку оцінюються в 1,5 млн т, плюс перехідні залишки на кінець маркетингового року на рівні 330 тис. т. Тому виробники змушені активно працювати над пошуком нових експортних каналів.

«В Європу поставляти дуже важко, оскільки квоти на безмитні поставки все ще залишаються на рівні 20 тис. т, тому нашим пріоритетом наразі є Азія», - підтверджує генеральний директор ТОВ «Юкрейніан Шугар Компані» Володимир Палієнко.

З огляду на останні тенденції світового ринку, український цукор є досить конкурентним. «Торговельна місія в Китаї відкриває широкі перспективи для збуту українського цукру, особливо за теперішньої ринкової кон'юнктури. Через неврожай цукрової тростини в основних регіонах виробництва український білий цукор користується великим попитом. Саме на це й робимо ставку, їдучи на виставку", - коментує Богдан Шаповал, голова Ради з питань експорту продовольства (UFEB).

Як повідомлялося, в рамках ANUFOOD China 2016 на українському національному стенді буде представлена продукція молочної, м'ясної, цукрової та олійно-жирової промисловості. Організатором торговельної місії виступає Рада з питань експорту продовольства (UFEB) за підтримки Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (FAO) та Європейського банку реконструкції і розвитку (ЄБРР).