У Мін’юсті кажуть, що вже закрили 90% рейдерських схем
Після набуття чинності закону № 1666 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення державної реєстрації прав на нерухоме майно та захисту прав власності», кількість скарг на дії державних реєстраторів зменшилася в десять разів.
Про це під час прес-конференції в Укрінформі зазначив заступник міністра юстиції України Павло Мороз, повідомляє кореспондент Укрінформу.
«Запрацював антирейдерський закон... І якщо ми говоримо про кількість скарг на дії державних реєстраторів, які відбулися після 2 листопада, ця кількість приблизно складає 50-60 скарг - це приблизно в 10 разів менше, ніж до набуття чинності цього закону», - зауважив заступник міністра юстиції.
За його словами, було розроблено приблизно 30 новел, які реалізувалися в антирейдерському законі.
«Цими новелами було закрито більше ніж 90% рейдерських схем, які існували в нашій країні ще з початку 90-х років», - зауважив Мороз.
Проте цього року, зазначає заступник міністра юстиції, уже виявлені дві суспільно-небезпечні скарги.
«Цього року ми вивчили ці 50-60 скарг і не знайшли ознак рейдерського захоплення в жодній із цих скарг, але дві скарги виявилися не просто з ознаками рейдерського захоплення, а дійсно суспільно небезпечними», - зазначив Мороз.
Він повідомив, що минулого тижня зустрічався зі скаржниками.
«Говоримо зараз про 24 скарги від наших громадян, котрих рейдери намагаються позбавити житла», - уточнив заступник міністра юстиції.
Завтра, за його словами, відбудеться відкрите засідання Комісії з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації, на якому планують розглянути саме ці скарги.
«Ми хочемо, щоб це засідання було максимально публічним, ми закликаємо всіх журналістів, щоб вони приєдналися до цього заходу», - зауважив заступник міністра юстиції.
Окрім того, на цьому тижні планується розгляд Комісією скарг мешканців села Кіровоградської області, яких позбавили права на землю.