Siemens назвав чотири кроки для виходу зі скандалу з турбінами в Криму
Після незаконного переміщення з Краснодарського краю Росії до окупованого Криму турбін Siemens німецький концерн планує зробити чотири кроки для відновлення своєї ділової репутації.
Про це йдеться у прес-релізі, опублікованому в п'ятницю компанією Siemens.
"1. Siemens повністю припинить свою частку участі у російської компанії «Интеравтоматика» (IA), яка пропонує продукти та послуги для приладів і систем управління електростанціями.
2. Siemens ініціював процес припинення дії ліцензійної угоди з російськими компаніями в галузі постачання обладнання для електростанцій з комбінованим циклом.
3. Siemens припинить постачання обладнання для виробництва електроенергії за існуючими контрактами державних замовників в Росії. Нові ділові зобов'язання щодо створення газотурбінного енергетичного обладнання в Росії будуть виконуватися виключно мажоритарних спільним підприємством SGTT і його дочірньою компанією ТОВ Siemens, Москва. Всі нові зобов'язання будуть підкорятися новому, постійного механізму контролю.
4. Крім того, два співробітника, які представляють Siemens у наглядовій раді ИA, будуть замінені або будуть відсторонені на той час, поки Siemens проводить розслідування з цього питання", - йдеться у прес-релізі.
У компанії ще раз заявили, що "Siemens є надійним і відповідальним партнером для своїх клієнтів в усьому світі" і має намір відповідати всім нормам експортного контролю".
Раніше Укрінформ повідомляв, що Siemens офіційно підтвердила, що всі чотири парогазові турбіни, що призначалися для Крраснодарского краю, були доставлені у Крим незаконно.
Поставляти устаткування на півострів заборонено санкціями Євросоюзу, які ввели після незаконної анексії Криму Росією. Москва у свою чергу заявляла, що в Криму є виключно турбіни російського виробництва з російських компонентів. За словами представника уряду ФРН Штеффена Зайберта, влада "дуже уважно стежить за цією справою", за ситуацією, яка є "неприйнятною", і чекає пояснень від компанії, яка повинна стежити за виконанням санкційного режиму.