Пан-Євро-Мед має запрацювати для України на початку 2018 року
Регіональна конвенція про пан-євро-середземноморські преференційні правила походження "Пан-Євро-Мед" має запрацювати для України в перші місяці 2018-го року.
Такий прогноз в ексклюзивному коментарі Укрінформу зробила віце-прем’єр-міністр України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе.
«Думаю, що Україна приєднається до Конвенції, яка почне працювати в перші місяці 2018-го року. Але по ній нам буде найефективніше працювати саме з тими країнами, з якими ми маємо ЗВТ поза Європейським Союзом. Тобто з Молдовою, Македонією, Чорногорією, країнами ЄАВТ. Всього договірних сторін Конвенції на сьогодні 23», - сказала Климпуш-Цинцадзе.
Щодо процедурних питань вона уточнила, що зараз ця угода ратифікована Верховною Радою і президент має її підписати найближчим часом, після чого Міністерство закордонних справ має надіслати до депозитарію Конвенції – Генеральному Секретаріату Ради ЄС. Лиш після цього Україна набуде статусу повноправного учасника Конвенції у перший день другого місяця, що слідує за датою подання інструменту про приєднання.
Також зміни мають бути узгоджені з країнами-партнерами.
«Крім того, щоб нові правила визначення походження запрацювали, необхідно провести юридичні процедури щодо оновлення протоколів про правила походження товарів в рамках діючих угод України про зону вільної торгівлі з країнами-учасницями Конвенції. Очевидно, що Україна зацікавлена у якнайшвидшому завершенні цих процедур і сподівається на підтримку європейських партнерів», - наголосила чиновниця.
За словами Климпуш-Цинцадзе, участь України у Конвенції сприятиме створенню умов для спрощення торгівлі і збільшенню українського експорту, це також дозволить розширити присутність вітчизняних товарів на ринках країн, з якими укладені угоди про вільну торгівлю, а саме ЄС, ЄАВТ, Чорногорія, Македонія, Молдова.
«Після приєднання до конвенції українські виробники зможуть експортувати продукцію на умовах преференційного походження із використанням правил походження товарів за принципом «діагональної кумуляції» (це діє для тих членів Конвенції, з якими Україна має укладені угоди про ЗВТ). За даними МЕРТ, частка українського експорту до країн-учасниць конвенції Пан-Євро-Мед від загального показника становить 50%, з яких 40% припадає на країни Євросоюзу», - сказала віце-прем’єр-міністр.
Вона також висловила надію, що «Міністерство економічного розвитку і торгівлі проявить додаткову активність, щоб і з іншими країнами максимально попрацювати над можливостями ЗВТ, щоб ми могли використовувати Пан-Євро-Мед для нашого експортного потенціалу».
Як повідомляв Укрінформ, Верховна Рада 8 листопада 2017 року підтримала приєднання України до Регіональної конвенції Пан-Євро-Мед. Це дозволить підприємствам повніше скористатися унікальністю українських товарів на європейському ринку.
Конвенція Пан-Євро-Мед - це інструмент, розроблений Європейським Союзом для співпраці зі своїми торговельними партнерами, а також останніх між собою.