Стратегічну екологічну оцінку здійснюватимуть за європейськими нормами - Рада
Рада ухвалила закон "Про стратегічну екологічну оцінку", спрямований на адаптацію законодавства України до законодавства Європейського Союзу в частині здійснення стратегічної екологічної оцінки.
За ухвалення закону №6106 у другому читанні та в цілому проголосували 233 депутати за мінімально необхідної кількості 226, повідомляє кореспондент Укрінформу.
Секретар Комітету з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи Остап Єднак зазначив, що при підготовці законопроекту до повторного другого читання до комітету надійшло 54 пропозиції та поправки від народних депутатів, із яких 32 поправки враховано та 22 відхилено.
Перший заступник Голови Верховної Ради Ірина Геращенко зі свого боку уточнила, що під час розгляду в комітеті були враховані також усі пропозиції Президента України, зроблені ним через процедуру ветування.
Законом визначено сферу застосування стратегічної екологічної оцінки, встановлено порядок її здійснення, механізм проведення транскордонних консультацій, інформування про прийняте рішення та проведення моніторингу виконання стратегій, планів, загальнодержавних програм, державних цільових програм та програмних документів, включаючи будь-які зміни до них.
Дія цього Закону поширюється на документи державного планування, які матимуть вплив на довкілля та здоров’я населення.
Згідно із законом, здійснення стратегічної екологічної оцінки проекту документа державного планування виключає необхідність проведення державної санітарно-епідеміологічної експертизи такого документа.
Окрім того, закон регулює відносини у сфері оцінки наслідків для довкілля, у тому числі для здоров’я населення, виконання документів державного планування та поширюється на документи державного планування, які стосуються сільського господарства, лісового господарства, рибного господарства, енергетики, промисловості, транспорту, поводження з відходами, використання водних ресурсів, охорони довкілля, телекомунікацій, туризму, містобудування або землеустрою (схеми) та виконання яких передбачатиме реалізацію видів діяльності (або які містять види діяльності та об’єкти), щодо яких законодавством передбачено здійснення процедури оцінки впливу на довкілля, або які вимагають оцінки, зважаючи на ймовірні наслідки для територій та об’єктів природно-заповідного фонду та екологічної мережі, крім тих, що стосуються створення або розширення територій та об’єктів природно-заповідного фонду.
Водночас дія закону не поширюється на документи державного планування, які стосуються національної безпеки та надзвичайних ситуацій, бюджети, бюджетні програми та фінансові плани, а також програми економічного і соціального розвитку Аавтономної Республіки Крим, областей, районів та міст, сіл та селищ на короткостроковий період.
Раніше у Представництві Європейського Союзу в Україні висловили сподівання, що народні депутати ухвалять включений до порядку денного Верховної Ради законопроект "Про стратегічну екологічну оцінку"
У Представництві наголосили, що цей закон є важливою, але поки що відсутньою складовою екологічної політики України, яка дозволить враховувати інтереси громадян, підприємств та споживачів, і водночас приділяти належну увагу питанням екологічного стану.
"Даний закон пропонує значно вищий рівень охорони навколишнього середовища, сприятиме сталому розвитку, і ставить екологічні питання на перше місце в процесі прийняття планів та програм економічного розвитку в Україні. Угода про Асоціацію передбачає, що цей закон мав бути імплементований до кінця 2017 року", - зазначається в повідомленні Представництва Європейського Союзу в Україні.